Problem z LCD Benq

Witam, mam pytanko- czy wie ktoś jak przywrócić ustawienia “fabryczne” monitora LCD Benq FP71G+, ponieważ od pewnego czasu podczas oglądania stron koloru szarego widać w poziomie białe skaczące kreski (prawie nie widoczne), coś na styl słabego odświeżania. Wcześniej tego nie było. Co to może być do cholery jasnej. Może po przywróceniu ustawień wszystko wróci do normy. Próba przywracania ustawień z poziomu OSD nic nie dają, także regulacja fazy nic nie daje. Może ktośma taki sam monitor, to niech mi poda jakie ma ustawienia.

Przysługa za piwo :smiley:

zajrzyj do dokumentacji.

korzystasz z dvi czy d-sub ??

dokonywałeś jakiś zmian w ustawieniach ??

Ok złącze jest D-Sub, instrukcja odwołuje się jedynie do regulacji które wykonywałem wcześniej. Jedyne ustawienia jakie zmieniałem to ustawienia ostrości obrazu, ale w tym przypadku nic to nie ma do rzeczy. Co dalej…

masz jakiegoś znajomego który posiada monitor lcd i kabel d-sub-d-sub ??i czy u ciebie można go odłączyć czy jest połączony z panelem na stałe??

kable d-sub często ulegają uszkodzeniu… warto by sprawdzić albo może masz wyjście dvi… ??

ten monitor posiada jedynie D-sub, który można odłączyć. Niestety przy podłączeniu innego kabla jest dokładnie to samo (sprzawdzone wcześniej). Sprawdzałem także na karcie graficznej zintegrowanej aby przekonać się, że karta graficzna jest ok. Wiem, że jest wejście w tryb serwisowy przywracający pierwotną “taśmową” konfigurację, jednak żadna ze stron internetowych tego nie opisuje. Robiłem cuda-wianki, ustawiałem obraz na szablonach, ustawiałem kolory według szablonów i nic. Szary kolor ma paski.

Złączono Posta : 29.07.2007 (Nie) 13:51

Zróbmy tak, Turkissh wejdż na stronę http://www.torrenty.org i kliknij szukaj. Jest tam całe szare pole pod spodem i zobacz (tylko dokładnie się przyjżyj) czy nie masz pasków. Najlepiej zasłoń okno, bo w dzień nie jest to takie widoczne, ale wieczorem…

stało się tak z dnia na dzień ??

Pewnego pięknego dnia to zauważyłem, wcześniej tego nie było, jeżlei posiadasz LCD to weź z łaski swojej sprawdz na powyżwszej stronie czy nie masz takiego defektu.

chodzi ci o pole szukaj ? u góry jest zaciemnienie (coś ala cień).

Jest tam link szukaj, wyświetla się okno, tryb wpisywania tekstu, a pod spodem do samego dołu strony szare tło i o te tło się rozchodzi.

u mnie na laptopiku nie ma takich zmian kolorów jak u ciebie.

zaraz go wy…bie przez okno

spokojnie masz ten problem tylko na tej stronie i z tym kolorem ??

odpal painta narysuj kwadrat i wypełnij go podobnym kolorem, masz photoshopa ?? to możesz składowe wyciągnąć (składoweg rgb)

ogólnie jest problem z kolorem szarym we wszystkich odcieniach

to udaj się do serwisu, lub chociaż zadzwoń najlepiej do firmowego BENQ na pewno ci pomogą

Twój monitor absolutnie działa prawidłowo.

Posiada matryce TFT co oznacza że nie potrafi wyświetlać barw w pełnej palecie kolorów przez co symuluje przejścia na gradientach co objawia się paskowaniem zmian kolorów.

Niekiedy jest to widoczne bardziej niekiedy niekiedy nie, zależy od monitora i koloru na który jest uczulony.

Niekiedy ustawienie kontrastu polepsza sprawę, ale niestety do tego trzeba się przyzwyczaić. Matryce TFT takie są

pisałem maila do obsługi tech Benq, ale jak zwykle takie serwisy pomocy mają zwykłego użytkownika za nic. Nikt nie odpisał. Wymienie kilka producentów sprzętu, którzy kompletnie nie odpowiadają:

BENQ

ASUS

SAMSUNG/TOSHIBA

No to nic, będę się musiał męczyć z tym moim benkiem. Dzięki za rady, chciałbym postawić piwo, ale no chyba tylko wirtualnie :slight_smile:

nie pisz tylko dzwoń do serwisu i zapoznaj się z wątkiem powyżej może ma kolega rację.

Ok, problem rozwiązany. Ktoś odpisał z serwisu. Wystarczyło podłączyć kabel zasilający monitora bezpośrednio do gnaizdka zamiast do listwy przeciwnapięciowej. Napisano też na wstępie, że nie tylko ja zauważyłem ten problem. :))