Problem z lektorem na płycie

ściągnąłem pare filmów z internetu z podkładem lektora. oglądam na kompie jest OK. nagrałem na płyte i odtwarzam na kompie ,też jest w porzadku. natomiast w odtwarzaczu dvd brak jest lektora. mam nagrywarke dvd MANTA , która powinna to wszystko czytać, a jednak tego nie robi. z innymi filmami nie ma żadnego problemu. w czym tkwi problem ?

Kilka elementarnych pytań:

  1. W jakim formacie jest plik?

  2. Nie ma on przypadkiem dwóch ścieżek dźwiękowych (oryginalna oraz osobno lektor)? —> tu może tkwić problem.

  3. Jakim kodekiem zakodowany jest obraz a jakim dźwięk?

  4. W jakim programie odtwarzałeś film na kompie?

Sprawdzić jakim kodekiem zakodowane są pliki multimedialne możesz np. za pomocą: AVIcodec 1.2.110

chyba wiem juz o co chodzi. te filmy bez lektora mają format dźwięku AC3, a pozostałe te dobre to lame mp3. — tylko jak to zmienić. mam kilka programów ----- all player,windows media player,media player classic.filmy mają dwie ścieżki,oryginalna i lektor. format pliku to chyba avi, kodek do obrazu to xvid.

chyba wiem juz o co chodzi. te filmy bez lektora mają format dźwięku AC3, a pozostałe te dobre to lame mp3. — tylko jak to zmienić. mam kilka programów ----- all player,windows media player,media player classic.filmy mają dwie ścieżki,oryginalna i lektor. format pliku to chyba avi, kodek do obrazu to xvid.

Problem raczej nie tkwi w formacie dźwięku lecz w tym, że plik ma dwie ścieżki dźwiękowe.

Spróbuj usunąć ścieżkę dźwiękową orginalną i pozostawić tą z lektorem.

Opisik :arrow: klik (Wyodrębnianie ścieżki dźwiękowej z pliku .avi - ale usuwasz tylko jedną!)

Podobny temat z forum :arrow: klik

Napisz czy pomogło w razie czego znajdziemy inny sposób :mrgreen: