Problem z LG G4 Stylus

(Robert E) #1

Taki mały problemik...Kiedy kupiłem telefon czysty (nie z salonu) to sprzedawca dał mi kartę to tego telefonu w sieci Plus. Dzisiaj zmieniłem na inną sieć T-Mobile i kiedy włączam telefon to i tak jest nadal logo Plus (myślałem że będzie T-Mobile). dokładnie nie umiem tego wytłumaczyć gdyż jestem tępy w tych sprawach. W telefonie jest też aplikacja  "Plus.pl" której nie mogę odinstalować. Nie wiem co robić iść do sklepu tam gdzie kupiłem czy da radę zrobić coś innego.

(Piotrek2255) #2

To są aplikacje i nie znikną po włożeniu innej karty.

Musisz wgrać czyste oprogramowanie żeby pozbyć się tych śmieci.

(Robert E) #3

To znaczy…Muszę iść do sklepu tam gdzie kupiłem telefon bo samemu nic nie zrobię?

(Piotrek2255) #4

Nie musisz, sam to zrobisz, poszukaj w Google ‘wyrywanie romu lg g4 stylu’. Możesz też użyć metody z innego lg, byleby tylko system był do stylusa.

(MacGregor) #5

Jeśli proponujesz komuś wgrywanie custom rom’u to bądź tak miły i dodaj informacje że przez to na 80% traci się gwarancje. Inaczej może odbić ci się to czkawką w pewnym czasie. To taka moja skromna rada :wink:

(Piotrek2255) #6

Nie proponuję wyrywania custom romu, tylko stoka.

(Robert E) #7

Ale powiedzcie mi dla czego tak jest. Kiedy kupuję telefon to on nie powinien mieć nic zainstalowanego (a w szczególności żadnych aplikacji jakiejś sieci) tylko czysty system.

(MacGregor) #8

Dzieje się tak ponieważ kupiłeś brandowany telefon. Z systemem przygotowanym przez danego operatora, firmę itd. Jedynym rozwiązaniem jest wgranie stock rom’u o którym już wspomniano lub odblokowanie dostępu to root’a. Niestety obie możliwości niosą ryzyko utraty gwarancji.

(Robert E) #9

To nawet nic nie da jak pójdę z tym telefonem do sklepu w którym go kupiłem bo oni też nic nie poradzą?

(MacGregor) #10

Jeśli w ramach gwarancji przeinstalują ci system to wszystko będzie ok. Po prostu chodzi o to że wiele producentów telefonów zabrania ingerowania w oprogramowanie pod groźbą utraty gwarancji.

(Robert E) #11

Telefon mam jakiś miesiąc…To mówisz jak pójdę do sklepu to mi to zrobią? I drugie pytanie ile to może kosztować?

(MacGregor) #12

Głowy nie dam że zrobią a tym bardziej nie wiem ile to może kosztować. Za to mogę ci powiedzieć jak zrobić to w domu w kilkadziesiąt minut. Jednak musisz liczyć się z tym że później mogą być problemy z gwarancją.

(Robert E) #13

Pójdę jutro do tego sklepu i się zapytam jak oni nic nie poradzą to poproszę ciebie o pomoc. Tylko z moim rozumem to będziesz musiał napisać poradnik jak to zrobić.

A czy oni zrobią to od ręki czy będę musiał zostawić telefon na kilka dni?

(MacGregor) #14

Trudno powiedzieć. Jeśli jest to stosunkow dobry sklep i mają jakiś podstawowy serwis na zapleczu to po prostu każą ci odebrać telefon za godzinę albo coś podobnego.