Problem z LG G4 Stylus

Taki mały problemik…Kiedy kupiłem telefon czysty (nie z salonu) to sprzedawca dał mi kartę to tego telefonu w sieci Plus. Dzisiaj zmieniłem na inną sieć T-Mobile i kiedy włączam telefon to i tak jest nadal logo Plus (myślałem że będzie T-Mobile). dokładnie nie umiem tego wytłumaczyć gdyż jestem tępy w tych sprawach. W telefonie jest też aplikacja  “Plus.pl” której nie mogę odinstalować. Nie wiem co robić iść do sklepu tam gdzie kupiłem czy da radę zrobić coś innego.

To są aplikacje i nie znikną po włożeniu innej karty.

Musisz wgrać czyste oprogramowanie żeby pozbyć się tych śmieci.

To znaczy…Muszę iść do sklepu tam gdzie kupiłem telefon bo samemu nic nie zrobię?

Nie musisz, sam to zrobisz, poszukaj w Google ‘wyrywanie romu lg g4 stylu’. Możesz też użyć metody z innego lg, byleby tylko system był do stylusa.

Jeśli proponujesz komuś wgrywanie custom rom’u to bądź tak miły i dodaj informacje że przez to na 80% traci się gwarancje. Inaczej może odbić ci się to czkawką w pewnym czasie. To taka moja skromna rada :wink:

Nie proponuję wyrywania custom romu, tylko stoka.

Ale powiedzcie mi dla czego tak jest. Kiedy kupuję telefon to on nie powinien mieć nic zainstalowanego (a w szczególności żadnych aplikacji jakiejś sieci) tylko czysty system.

Dzieje się tak ponieważ kupiłeś brandowany telefon. Z systemem przygotowanym przez danego operatora, firmę itd. Jedynym rozwiązaniem jest wgranie stock rom’u o którym już wspomniano lub odblokowanie dostępu to root’a. Niestety obie możliwości niosą ryzyko utraty gwarancji.

To nawet nic nie da jak pójdę z tym telefonem do sklepu w którym go kupiłem bo oni też nic nie poradzą?

Jeśli w ramach gwarancji przeinstalują ci system to wszystko będzie ok. Po prostu chodzi o to że wiele producentów telefonów zabrania ingerowania w oprogramowanie pod groźbą utraty gwarancji.

Telefon mam jakiś miesiąc…To mówisz jak pójdę do sklepu to mi to zrobią? I drugie pytanie ile to może kosztować?

Głowy nie dam że zrobią a tym bardziej nie wiem ile to może kosztować. Za to mogę ci powiedzieć jak zrobić to w domu w kilkadziesiąt minut. Jednak musisz liczyć się z tym że później mogą być problemy z gwarancją.

Pójdę jutro do tego sklepu i się zapytam jak oni nic nie poradzą to poproszę ciebie o pomoc. Tylko z moim rozumem to będziesz musiał napisać poradnik jak to zrobić.

 

A czy oni zrobią to od ręki czy będę musiał zostawić telefon na kilka dni?

Trudno powiedzieć. Jeśli jest to stosunkow dobry sklep i mają jakiś podstawowy serwis na zapleczu to po prostu każą ci odebrać telefon za godzinę albo coś podobnego.