Problem z LG GSA-4120B

MAm problem z trzymiesięczną nagrywarką LG Gsa-4120b. Wszystko było dobrze ale od pewniego czasu przestało mi ją wykrywać:/ Przy uruchamianiu kompa niewykrywa mi jej i nie ma siły żeby potem działała. Stało się tak samo z siebie. PEwnym razem włączam i niema nagrywarki. Zworki są w pożądku bo jak wcześniej napisałem działało dobrze. Zamieniałem taśmy, zmieniłem na nową taśme, zasilenie (jest w pożądku) ustawiałem na slave i master i raz mi zaskoczyło jako slave ale strasznie wolno w dosie się włączało. System startował 15 minut i się nie włączył.

Byłbym wdzięczny za wszelkiego rodzaju porady :slight_smile:

Jeżeli ma trzy miesiące to nie baw się tylko oddaj do serwisu. Zapewne jest uszkodzona. :smiley:

Sprawdź ją na innym komputerze.

Będziesz miał pewność, że jest uszkodzona

Może jeszcze to.

http://www.centrumxp.pl/forum/viewtopic … 8960#48960

Ustaw ją jako Master na drugim kanale IDE i podepnij na końcu taśmy,sprawdz tryby pracy urządzeń w menadzeże urządzeń.

W biosie napędy i tryby na auto.

Warto jeszcze odinstalować kanał IDE i restart i zobacz.

Jak nic serwis.

czytałem kiedyś że jeżeli ma sie nagrywarke DVD i płyte gł na intelu lub sis-sie to nie należy instalować acceleratorów kontrolerów IDE gdyż może to spowodować uszkodzenie nagrywarki , kiedy kupiłem nagrywarke DVD Litle-on to w insrukcji instalacjii było napisane tłustym drukiem aby przed montażem odinstalować “Intel Aplication Accelerator” potem gdzieś na forum przeczytałem że dotyczy to równiż Sis-a.

Dzięki za pomoc. :slight_smile: Problem rozwiązany :slight_smile: Nie mam pojęcia jak ale działa :slight_smile: Wpiołem dvd na IDE-0 jako master zamiast HDD i wykryło. Potem wpiąłem normalnie ale zworke ustawiłem na automatyczne wykrywanie, ale zapomniełem wpiąść napięcie do HDD i wykryło tyle że niebyło HDD. to podpiołem HDD i ryra. Przestawiłem zworke na master i działa. Wszystko jest tak jak było z tym że teraz działa… I o co w tym chodzi ?.. :?

Jest to jeden ze sposobów opisywanych na Forum jak zmobilizować napędy CD do pracy.

Na wyłączonym kompie wypinasz taśme i zasilanie i odpalasz kompa,zamykasz i podłączasz wszystko i odpalasz kompa i chodzi,podejrzewam że coś z elektroniką płyty głównej i napędu jakiś reset lub ponowne wykrycie napędu nieraz rozwiązuje problem.

Jest bardzo prawdopodobne że niedługo znów zniknie :frowning:

Więc jest to wina płyty głównej ?

Nie sądzę aby to była wina płyty głównej. Moja nagrywarka znikła jak powróciła za moją pomocą to na jakiś czas a potem serwis. Wina była po stronie nagrywarki. :smiley: