Problem z LG L7 - Emergency Mode i problem z wgraniem softu

Szanowni Koledzy.

 

Proszę o pilną pomoc. Ale serio pilną.

 

Mam na LG L7 żółty ekran “Emergency Mode!!!” i nie mogę praktycznie nic zrobić. Za chwilę urlop a telefon musi być sprawny. 

Proszę poprowadźcie mnie jak dziecko za rękę, porady, linki, instalacja etc. bo serio pali mi się grunt pod nogami 

 

Co zrobiłem do tej pory? 

  1. Instalacja LG Mobile Support Tool

  2. Próba aktualizacji softu

  3. Niepowodzenie - ponowiłem, na ekranie miałem komunikat w oknie programu po hiszpańsku (! ! ! pomimo instalacji w języku polskim) ale dałem Ponów

  4. Ekran “w paski” - przez 15 minut nic się nie działo

  5. Odłączyłem telefon

  6. Przy próbie włączenia i naprawy “EM”, LGMST nie widzi telefonu 

  7. Nie działają kombinacje klawiszy, wchodzi w “EM” 

 

Proszę nie mówcie, że jest cegła, Może da się to uratować? Miejscowy serwis jest w stanie to w miarę? Czy tylko Mława? :frowning:

L7 / L5 / L3 jeden ciul jak działa tryb EMERGENCY to telefon jak najbardziej do uratowania :slight_smile: Te modele uwalić to naprawdę sztuka :slight_smile:

 

Więc tak:

 

  1. Pobierz i zainstaluj -> http://tool.xcdn.gdms.lge.com/dn/downloader.dev?fileKey=ST109872016432120164321/LGUnitedMobileDriver_S4981MAN38AP22_ML_WHQL_Ver_3.8.1(0)_2.2.zip

 

  1. Pobierz i wypakuj - http://www.unclenet.de/files/KDZ_FW_UPD_EN.7z

  2. Zainstaluj msxml.msi z wypakowanego archiwum.

  3. Pobierz soft w postaci KDZ dla L7 P700-> reflink

  4. Odpal telefon w trybie EMERGENCY(wyjmij baterię wsadź następnie VOL UP + POWER aż nie odpali w EMERGENCY MODE)

  5. Podłącz kabel USB do kompa i telefonu. I czekaj aż zainstaluje wszystkie sterowniki.

  6. Odpal jako admin program KDZ_FW_UPD.exe

Ustaw w nim:

 - Type = 3GQCT

 - Mode = EMERGENCY

  1. Wskaż plik KDZ v20D

  2. Kliknij Launch software Update

  3. Zostaw telefon w spokoju na 20-40 min :stuck_out_tongue:

 

Będzie Ci tam w logach procenty pokazywać coś w stylu 10% na 30sec-1min

Smart : wParam = 206, lParam = 0

Wartość lParam=0 będzie rosnąć o 10 :slight_smile:

Po wszystkim telefon wstanie sam :stuck_out_tongue:

Ewentualnie jak będzie wisiał na logo LG to mu puść HARD RESET -> http://forum.android.com.pl/f758/jak-wykonaae-hard-reset-p700-p705-nie-dotyczy-posiadaczy-cwm-289592/#post2381450

 

Aha na postępie = 100% program może się wysypać wtedy nic nie rób i czekaj aż telefon się zresetuje :slight_smile:

Udało się ale niestety nie wiem jakim sposobem.

 

Po kilkunastu próbach podpięcia telefonu do komputera z Windowsem 7 (wcześniej próbowałem na 8.1 - nie działa na 8/8.1 ) nagle LG Mobile Support Tool zauważyło telefon i zaczęło go aktualizować.

 

Oczywiście dalej był problem z odłączonym rzekomo telefonem ale dawałem Ponów i cudem przeszło.

Oczywiście też problem był przy zatwierdzaniu aktualizacji bo też tracił połączenie telefon ale jakoś wszystko szczęśliwie zakończyło się sukcesem.

Oczywiście LG w moim domu prawdopodobnie ostatni raz gości jako smartfon :slight_smile:

 

Dzięki za poradę. Na pewno komuś się może przyda :wink: