Problem z licencją OEM dla Win XP 32-bit

Witam wszystkich forumowiczów !

Posiadam licencję OEM dla Win XP 32-bit na dwa komputery- laptopy (oryginalna naklejka z serialem i hologramem znajdująca się na spodniej obudowie laptopa). Próbowałem reinstalacji systemu ale płytka CD z systemem jest bardzo zniszczona i mój napęd DVD nie czyta z niej wszystkich plików (błędy CRC). Próbowałem zainstalować system z płytki pożyczonej od znajomego, ale moja licencja z serialem nie pasuje do tego systemu (nieodpowiedni klucz produktu). Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Z góry dziękuję i pozdrawiam…

a na jaką wersje masz klucz ? musi być ta sama wersja systemu co masz czyli jak masz home edition to klucz pasuje tylko do tej wersji a jak professional to tylko do professional z home do prof. nie zadziała

Na naklejce jest następujący napis: Windows XP Professional 1-2 CPU Toshiba, a poniżej jest serial. Skąd wytrzasnąć płytkę instalacyjną z takim systemem ?

wejdź na allegro i tam kup system dedykowany pod toshibe koszt około 80 zł

http://allegro.pl/ms-windows-xp-profess … 28787.html

CPU (Central Processing Unit) to inaczej procesor. Masz licencję na jeden komputer z jednym lub dwoma fizycznymi pocesorami.

Co do recovery - jeśli doprowadziłeś nośnik recovery do takiego stanu, że nie można go odczytać to sam sobie jesteś winien.

Najlepszym wyjściem byłoby odszukanie kogoś z identycznym notebookiem i skopiowanie nośnika recovery ale przeważnie trudno taką osobę znaleźć i nakłonić do współpracy. Nie wiem czy na torrentach ktoś umieszcza obrazy ISO takich nośników ale jeśli nawet to istnieje ryzyko pobrania zainfekowanego obrazu.

Możesz też spróbować użyć recovery z podobnego notebooka z tej samej serii - czasami działa i wymaga tylko doinstalowania jakiegoś sterownika.

Możesz też zamówić recovery w TOSHIBIE ale nie jest to tanie.

:roll:

Dzięki za pomoc !