Problem z licencjami na notebookach

Witam mam następujący problem.

Na zakupionych notebookach wyskoczył mi komunikat że system jest nielegalny.

Na początku się zdziwiłem bo jest hologram i mam w mój komputer- właściwości że system jest aktywowany.

Jakiś czas temu sprzedawca tj www.laptopy.net s twierdził że to problem aktualizacji?

Zadzwoniłem do Microsoftu a oni stwierdzili że system został zmodyfikowany Vistalizatorem i stracił…licencję.

Jak rozumiem mam piracki system?

Do tego w naszym dziale IT doszli do tego że klucz licencyjny jest niezgodny z kluczem w rejestrze…

Sprzedawca stwierdził że wystarczy wgrać aktualizacje i że mam wysłać do niego laptopy. Trwam tak już 3 msc i kurcze jest to problem.

W każdym lapie z preinstalowanym przez producenta os’em jest key inny niż na naklejce. Zmień key aktywuj i problem ustąpi ;]

Tak wpisuje ten klucz pod nalepką i wyskakuje system aktywowano…po 1 dniu mam info z okienka że jestem ofiarą…

A Microsofcie info że jesli jakiś tam klucz rejestru jest zmieniony to oznacza że Vistalizator …a to oznacza że brak licencji bo musi być w jęz angielskim a nie polskim…

Lotosit , nazwij proszę temat konkretnie, zgodnie z regulaminem forum.

Ok temat zmieniony

Czyli rozumiem, iż masz spolszczony system ?

Tak wynika z tego co mi na infolinii powiedzieli.

Sprzedawca sądził inaczej, ale nie sądzę aby Microsoft mi mówił bajki.

Zresztą mam pewne obawy bo jak wpisałem laptopy.net w google to trochę się przestraszyłem, ten artykuł na wykopie i w ogóle…

Więc nie wiem czy mam po prostu jechać do ich sklepu w Gdańsku i domagać się czy też można ten komunikat jakoś wyłączyć

Jak widać sklep ma bardzo złą opinie a co do komunikatu w google są wiadomości jak usunąć http://www.google.pl/#hl=pl&cp=19&gs_id … 80&bih=715