Problem z Linsksys Wag200g

Witam.

Kupiłem powyższy router, lecz mam z nim problem. Nie potrafię go skonfigurować. Próbowałem odpalić adres: 192.168.1.1 w przegladarce(próbowałem Internet Explorer, Opera i Chrome) lecz bez reakcji mimi kilkunastu prób. Postanowiłem wiec zainstalowac sterowniki dołączone do routera. Przeszedłem kolejne kroki i pojawił sie komunikat: http://fmscreenshots.com/images/3/iudep7nwrjz1ceelk.jpg Moim dostawcą internetu jest Neostrada(Router zgodny z Annexem A, czyli moze ją obsługiwać). Dodam, że do tej pory używałęm modemu Sagem Fast 800. Jak skonfigurować to cacko?

Z góry dziękuję za pomoc.

Nie napisałeś jak się łączysz przez wifi czy przez kabel od instaluj te sterowniki bo nie potrzeba tych sterowników konfigurujesz przez przeglądarkę na IE

  1. Zresetować modem do ustawień fabrycznych (przyciskiem z tyłu wg instrukcji)

  2. Wyrzucić płytę instalacyjną

  3. Podłączyć kabel LAN z routera do komputera

  4. Włączyć router podłączony do linii telefonicznej

  5. Poczekać na właczenie się routera

  6. Dać w Windows “napraw” aby uzyskać IP z dhcp routera

  7. Zalogować się na IP routera (IP bramy w szczegółach połączenia)

  8. Wybrać i skonfigurować połączenie PPPoE (VPI=0, VCI=35, user, hasło

Tu jest link i tak wygląda jak się zaloguje do przeglądarki:

http://ui.linksys.com/files/WAG200G/1.00.09/Setup.htm

Od początku:

  1. Podłącz kabel telefoniczny z gniazdka telefonicznego do wtyku oznaczonego LINE na routerze

  2. Podłącz kabel Ethernet (dołączony zapewne w zestawie) z routera (gniazdka 1-4) do wejścia Ethernet w komputerze

  3. 192.168.1.1 w przeglądarce, standardowy login i hasło (admin, admin) i możesz brać się za konfigurację.

Jeśli wszystko jest podłączone prawidłowo powinno coś się ruszyć.

Pozdrawiam!

Dereds ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.