Problem z linuxową partycją

Witam mam dysk twardy samsung hd322 jak sama nazwa wskazuje ma on wielkość 320 gb. Wszystko było by dobrze gdyby nie to że miałem zainstalowaną fedore, następnie zainstalowałem XP i co się okazało-iz znikneła mi partycja linuxowa nie widać jej nigdzie może ma ktos program pod wina albo pod dosa zeby odzyskać te 20 gb które zajmowale partycja linuxowa dodam tylko ze dysk jest na interfejsie sata i niektóre programy pod dosa moga nie dzałać pozdrawiam

Partycja linuxowa nie zniknęła, tylko dalej jest na dysku twardym. Windows jest na tyle głupi, że partycji windowsowych nie widzi. Polecam ściągnąć płytkę LiveCD z Gparted i użyć tego programu

LiveCD gparted.

michal198711 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.

Zapomniałem dodać ze linux tez tej partycji nie widzi więc nie wiem czy to coś pomoże na pewno dzisiaj jeszcze to dokładnie sprawdze i się odezwe dzięki za podpowiedzi

Czemu przypuszczasz ze partycji niema? Windows linuksowych systemów plików nie widzi (standardowo) więc to normalne.

Przeinstaluj bootloader (grub zapewne) i będziesz miał na powrót możliwość uruchomienia linuksa lub xp.

Jeżeli chcesz całkowicie linuksa wywalić to ściągnij livecd gparted i usuń partycje.

michal198711 , widzę, że poprawiłeś tytuł wątku - z tego się cieszę. Niestety, ale wspomniany tytuł nadal nie jest konkretny. W poprzedniej uwadze podałem Ci kilka przydatnych linków - zajrzyj do nich i popraw tytuł tematu na mówiący konkretnie o problemie.

a chcesz odzyskać fedorę czy tylko dane?

bo możesz odzyskać gruba a dzięki temu i fedorkę ;] fedora to fajny system… mi byłoby zal jej wywalać…

tu masz poradę jak odzyskać gruba i fedore ;] http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=14&t=81977&start=0&st=0&sk=t&sd=a&hilit=odzyskiwanie+grub

partycja linuxowa nie jest widoczna dla windy jak wspomnieli poprzednicy ^^ więc danym na pewno nic nie jest ;]