Problem z Liteon dvd rw SOHW-1693S

Witam wszystkich! Mam problem z nagrywarka Liteon dvd rw SOHW-1693S. Problem polega na tym ze gdy chce wypalic plyte, nie zaczyna jej wypalic. Dokladnie chodzi o to ze bufor laduje sie na 100 % wskakuje 3% plyty i stoi w miejscu tylko miesza plyta. Nie jest tak caly czas bo niekiedy normlanie wypala. Nagrywarka neidawno kupiona. Nie wiem gdzie twki problem. Nawet ostatnio wzial do kumpla i u niego normlanie chodzila. Dziekiz gory za wszystkie wypowiedzi. Pozdrawiam

Wadliwe płyty zapewne masz.

Wydaje mi sie ze plyty nie sa wadliwe poniewaz udalo mi sie za ktoryms razem wypalic na tej plycie. W skrocie wyglada to tak zainstaluje Nero lub np Deep Burning wypala plyte, za jakis czas probuje wypalic znowu i juz zaczyna sie mieszanie. Probowalem wypalac tez inny rodzaj plyt.

A nagrywarka jest na osobnej taśmie IDE, czy razem z innym napędem :?:

W obu przypadkach powinna być masterem.

A konfiguracja kompa.

Poczytaj i sprawdź wszystko.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 712#247712

Ostatanio tez myslalem ze moze to byc winna tego ze na podwojnej tasmie ale przestawilem na osobna tasme i ustawilem na Master.

Złączono Posta : 17.09.2005 (Sob) 18:09

Nawet nowy system postawilem i nie instalowlem nic wiecej procz programu do nagrywania i sytuacja dalej sie powtarza.

Może komp za słaby,za mało pamięci.

Załóż nową taśmę sygnałową - nagrywara ustawiona na Master.

Bios widzi prawidłowo napęd przy starcie kompa.

Wgraj stery do płyty głównej.

Sprawdź w jakim trybie pracuje dysk i nagrywara,może w PIO zamiast UDMA

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 851#213851

Zastosuj najnowsze Nero.

Zastosuj dobre nośniki CDR,DVDR.

Poczytaj podane linki i sprawdź wszystko i musi chodzić.

Komp raczej nie jest za slaby Athlon 1.7, 256Ram/266 MHz, Dysk Seagette Baracuda 120 gb. Bios widzi dobrze nagrywarke, a plyty mam TDK wiec raczej nei naleza do najgorszych. Dzieki za rade sprobuje sprobuje jeszcze ze sterownikami do plyty glownej i reszta co napisales. pozdrawiam

Złączono Posta : 17.09.2005 (Sob) 20:59

Zrobilem tak jak mowiles i dalej nic z tego, poinstalowalem najnowsze sterowniki, Nero. Mozliwe ze nagrywrka jest wadliwa?? Chodziaz jak czasami wypala to chyba nie. Co na ten temat uwazacie??

Jak wszystko dobrze zrobiłeś,to zostaje podpiąć ją jeszcze do innego kompa i dokładnie sprawdzić - masz to sam widzieć.

Jak to samo serwis.