Problem z literami dysku i ogólnie z windą

Witam.

Po nieudanej próbie instalacji linuxa postanowiłem sformatować dysk.Po instalacji windowsa i podzieleniu na partycje(Windows C:,druga partycja winda(ale jeszcze nie zainstalowana) D:,Muza E:,Programy F:,Filmy G:,Reszta H:,)oraz po ponownym uruchomieniu WINDOWS a raczej jego nie uruchomieniu ukazało mi sie mniej więcej coś takiego Y&Y&.

Nic sie nie dało zrobić więc przystąpiłem do instalacjii windows.patrze partycja C: zamieniła sie w G: i wszystkie inne sie pomieszały.Teraz nie moge zmienić litery dysku (programy)bo pisze że nie można zmieniać partycji rozruchowej.

Co robić??Czy teraz zawsze mi sie będzie tak mieszać i będzie trzeba instalować windows??

PrawyPP na “Mój komputer” -> “zarządzaj” -> “zarządzanie dyskami” klikamy na wybrany dysk i opcja “zmień literę dysku i ścieżki”

Ale obawiam się że dysk systemowy nie zmienisz, ale to ma swoją zaletę bo często starsze wirusy próbują się zainstalować na partycji C.

Właśnie nie moge zmienić litery dysku…A chciałbym…no i jeszcze partycja C: na której nie ma windowsa jest rozpoznawana jako "partycja rozruchowa"jak to rozumieć??

Nie zmienisz tego. Możesz trochę oszukać system ale jedynym sposobem na uporządkowanie jest format i ponowna instalacja systemu - niestety.

Co do oszukania systemu poczytaj: http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=19871

szkoda.Ale dzięki za pomoc…

możesz zmienić litery w tym kluczu

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\MountedDevices

klikasz na dos devices z literą c - modyfikuj i zmieniasz na dowolną,

potem na g i zmieniasz na c; następnie poprzedniej przypisujesz literę g

i reset;

porada wzięta z oficjalnej strony Microsoftu, Microsoft wyrażnie zaleca,

aby dokonywać takiej zmiany tylko w wypadku, jeżeli nastąpiła

właśnie taka niespodziewana zmiana litery partycji systemowej;

nigdy tego nie robiłem i za nic nie ręczę!

NIestety porada rixx zakończyła się ponowną instalacją windows.Ale sformatowałem dysk i już sobie poradziłem :smiley: .Dzięki i pozdrawiam :smiley: