Problem z literami dysku twardego - nie ma C :(

Mam problem. Chciałem zainstalować WIN 98 i przy instalacji kliknołem coś tam na tak po czym wyszedłem, bo coś nie chciało iść. Teraz jest problem, bo wogóle nie ma dysku C :(. Partion Magic przy starcie systemu widzi C, a w Windowsie XP (bo w końcu taki zainstalowałem) nie widzi (zamiast C jest D). Jak to zmienić? W XP się nie zmieni, bo dysku rozruchowego na którym jest zainstalowany system nie da się zmienić!

poczytaj:

http://www.pcworld.pl/news/81751.html

nie widze problemu… roznica w literce i tyle…

a jak juz tak bardzo chcesz miec C zamias D to zainstaluj jeszcze raz system i przed wybraniem partycji na ktora ma sie zainstalowac usun ja i stworz od nowa wtedy powinin przydzielic C.

No różnia jest, bo np. jak instaluje Flash Player do Opery, to właśnie z tego powodu mi nie zainstaluje (chyba :D, bo coś tam pisze, że mało miejsca czy coś i tak jest z innym programami).

Instalować od nowa mi się nie chce, bo już to robię 2 raz :frowning:

no to problem bo watpie zeby byl sposob na zmiane litrki partycji na ktorej jest zainstalowany system.

o blad masz dlatego bo na partycji na ktorej chcesz zainstalowac Flash Playera czy Opere nie ma wystarczajacego wolnego miejsca.

albo zwolnij miejsce albo zmien miejsce w ktorym chcesz zainstalowac.

W winXP zrobił bym tak:

  • start -> uruchom (Win+R)

  • wpisz “diskmgmt.msc”

  • Prawym klawiszem kliknij na dysk D, w dolnej części przystawki MSC

  • Wybierz “zmień literę dysku i ścieżki”

  • dalej już sobie poradzisz

Niestety nie pamiętam czy w Win 98 też jest taka możliwość.

Pozdrawiam, Korpirkor

wiec z tego nici