Problem z livebox tp - długie ładowanie strony

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Nie tak dawno postanowiłem skusić się na livebox’a w umowie z neostradą.

model: livebox f@st 3202 sagem

za pierwszym razem uznałem że jest uszkodzony i go wymieniłem, dziś jestem po wizycie także montera i okazało się że poprawnie go zamontowaliśmy i prędkość oraz ping i ms są w jak najlepszym porządku.

prędkość stałą 2MB, 27ms

Problem jest taki że każda witryna przy włączaniu ładuje się ok. 10-30 sekund zamiast instantowo.

Np. strona http://www.wp.pl ładowała się 23 sekundy, natomiast już po załadowania, każdy temat na tej stronie uruchamia się poprawnie. W sytuacji gdy już zamknę kartę przeglądarki, lub będę pracował gdzie indziej przez dłuższą chwilę strona znowu ładuje się bardzo długo.

Gdy używam zwykłego modemu choćby SpeedTouch lub tego montera wszystko działa błyskawicznie, co ciekawe livebox działa z opóźnieniem także na komputerze brata, a na laptopie montera śmiga jak należy.

Sprawdzałem to pod firfox i pod internet explorer - problem wygląda tak samo.

Monter uznał że to wina karty sieciowej, ale ona działa jak należy, podobnie było z anty virusem(eset nod32 4) po odinstalowaniu problem się nie zmienił, a diagnoza utkwiła w martwym punkcie.

liveboxem łączę z komputerem za pomocą kabla sieciowego ethernet, sprawdzaliśmy też inne kable więc to też nie to…

Dane mojego sprzętu:

Komputer NTT Home

Intel® Core2 CPU

6320 @ 1.869GHz

1.88 GHz, 2,00 GB RAM

Rozszerzenie adresu fizycznego

Karta graficzna NVIDIA GeForce 8600 GT

Karta sieciowa Realtek RTL8169/8110 Family Gigabit Ethernet Nic

(?)Kontrolery SCSI i RAID

-AL7EN44K IDE Controller <------- przy tym po lewej stronie wyświetla się wykrzyknik w żółtym kwadracie

-AZUUEADX IDE Controller

System

Microsoft Windows XP [Wersja 5.1.2600] (Home Edition)

Dla podsumowania:

przy zwykłym modemie wszystko działa odpowiednio

przy livebox za strony ładują się bardzo długo mimo że prędkość, ping i ms są w porządku (livebox na pewno działa poprawnie, bo został sprawdzony na laptopie montera)

Po załadowaniu strony odnośniki na tej stronie włączają się szybko.

Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc i postaram się tutaj zaglądać jak najczęściej by odpowiadać na wszelkie pytania.

W zestawie do liveboxa powinieneś mieć przewód usb, w livebox drugie wejście od góry to nad wejściem żółtym, podłącz przez ten przewód do wejścia usb w kompie i zobacz czy coś zmieni.

przy USB, przerywa łącze dość często i ogólnie tego nikt nie poleca, a szybkość internetu jest ta sama niestety.

Na pewno to coś z system, ale nie mam pojęcia co.

To twój i brata komp ma coś z systemem? piszesz,że u brata tez źle działa. Kartę sieciową masz zintegrowana czy oddzielnie? A próbowałeś mu zrobić reset do ustawień fabrycznych, tym przyciskiem obok kabla telefonicznego.

karta jest zintegrowana, a reset nic nie pomógł.

Dla dodania smaczku, powiem Ci że u mnie neostrada działa też wolno, i na pewno nie jest to wina mojego komputera (lub 3 podłączanych do liveboxa). Wcześniej nie miałem żadnych problemów, a teraz działa to w zółwim tempie. Jak narazie zgłosiłem reklamację, zobaczę co z tego wyjdzie. A ping 27ms to też nie jest jakoś super. Do tego zobacz na tej stronie jakie pokazuje Ci wartości.

Pozdrawiam

27na to bardzo dobry ms, dla porównania w grach ping 15-30 jest moim zdaniem najlepszy.

A wina jest na pewno komputera, bo teraz zmieniłem na stary modem SpeedTouch i działa idealnie, a nie jest to też wina livebox’a bo problem który opisuję wystąpił tylko na tych 2 komputerach, a na innym działał znakomicie i to nie jest zwykłe zamulanie, bo zamula tylko przy włączeniu, a gdy już jestem na danej stronie to wszystko śmiga idealnie aż do czasu gdy ją zamknę albo nic nie będę robił przez kilka minut.

Podobno to coś z service pack 3, ale jeszcze nikt nie trafił w sedno.

Proszę czytaj dokładniej…

Sprawdź użycie procesora podczas długiego się uruchomiania strony, Jakie procesy najbardziej go obciążają

No właśnie nie mogę tego sprawdzić, bo coś się popsuło i gdy wcisnę ctr+alt+del nie wyświetla się już górna część ta z zakładkami i (minimalizuj,maksymalizuj , zamknij)

ale kiedy używałem livebox’a to procesor raczej nie chodził zbyt aktywnie, raczej prawie w ogóle nie pracował bo czerwona lampeczka H.D.D. zapalała się tylko na ułamek sekundy i co jakieś 1-2 sekundy.

Klikasz 2 razy lewym przyciskiem po wciśnięciu ctr+alt+del na obwodzie tego okienka co sie pojawi i powinno wrócić normalne okna. Poza tym w przy zegarku pojawi ci się okienko z zielonym wskaźnikiem które pokazuje zużycie CPU (całe zielone to maksymalne użycie )

To świadczy o użyciu HDD a nie CPU

oo… dzięki za naprawienie mojego menadżera zadań windows :wink:

a co do cpu to dochodzi do 30% max przy włączaniu strony

Dodane 01.02.2011 (Wt) 18:50

Wygląda na to że nikt nie zna odpowiedzi.