Problem z Liveboxem, brak DHCP

Witam mam już od jakiegoś czasu Liveboxa i w sumie działał nawet ok, aż dziś gdy włączyłem laptopa i powinien połączyć się z liveboxem bezprzewodowo pojawił się komunikat, że połączenie jest o ograniczonej łączności (Vista), nie dało się wejść na 192.168.1.1 (brak strony), więc w wierszu poleceń wpisałem ipconfig i zobaczyłem, że mam jakiś dziwny adres 156… więc zmieniłem go w konfiguracji połączenia (zmieniłem z automatycznego) wpisałem adres z puli 192.168.1.2, i bramę 192.168.1.1 i udało mi się wejść do panelu sterowania liveboxa. Pochodziłem po nim szukając jakiegoś błędu no i w informacjach o LAN znalazłem informację serwer DHCP “zatrzymano”, nic nie robiłem czy ktoś wie jak go uruchomić? Czy zdarzyło się komuś taki coś samo z siebie?

Dzięki za pomoc.

PS. Internet nie działał bo nie było DNSa więc wpisałem tam adres routera i póki co działa :wink: czy ktoś wie jakie są adresy DNS w neo?

Generalnie dhcp wyłączyło się, ponieważ na komputerze przypisałeś statyczny adres ip, ale jak sam powiedziałeś nie podałeś adresów dns.

dns2.tpsa.pl IP 194.204.152.34

dns.tpsa.pl IP 194.204.159.1

Nie ale chodzi o to, że router nie przypisywał adresów z podsieci, i dopiero wtedy jak nie mogłem wejść do panelu sterowania liveboxa ustawiłem statyczne ip.