Problem z Liveboxem - Brak karty Ethernet

Witam serdecznie. Od dłuższego czasu mam problemy z poprawnym funkcjonowaniem w sieci. Do komputera mam podłączony Livebox TP poprzez kabel USB i zrywa mi połączenie zazwyczaj po okresie 5 minut. Mam jeszcze do dyspozycji kabel Ethernet, jednak nie wykrywa mi karty Ethernet. Czym jest to spowodowane? Czyżbym miał nie zainstalowane sterowniki do tej karty? Wydaje mi się, że karta jest w komputerze, jednak nie będę go rozkręcał, bo jestem amatorem w tej dziedzinie. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Z tego co się orientuję to na każdej płycie głównej powinna być karta sieciowa-najłatwiej sprawdzić to w menager użądzeń-a sterowniki są na płytce od płyty głównej. 20090212051712rt8.th.jpg

Tak, większość płyt głównych aktualnie posiada wbudowany moduł karty sieciowej, ale nie jest to regułą

Defoe ,

możliwe, że karta fizycznie znajduje się na płycie głównej, ale jest wyłączona w BIOSie. Jak nie będziesz miał tego, co onimusza666 pokazał na obrazku, to przeczytaj instrukcję od płyty gł. a dowiesz się jak ją włączyć.

Wejście RJ-45 wygląda następująco (port obok zielonego i niebieskiego kółka, z prawej strony zdjęcia :wink: ):

sapphire-pe-am2rs690mh_io.jpg

ch2a3.gif

R.