Problem z livebox'em znika polaczenie

mam livebox’a i dwa komputery, jeden jest podlaczony do lifebox’a przez USB drugi przez WIFI z tym drugim wszystko jest ok ale tam gdzie jest lacze USB internet przestaje chodzić. po jakiems czasie okolo 1godz internez znika i musze restartować kompa wtedy znowu jest net ale tez na godzine. natomoast na drugim kompie nie ma takich problemow. dzwonilem do pomocy technicznej TP i kazali mi pogrzebać coś w “Kontrolerze uniwersalnej magistrali szeregowej” bo być może to problem z USB ale to nic nie dało a teraz sie nie moge do nich dodzwonić. Prosze o pomoc. pozdrawiam :slight_smile:

Ja musiałem dzwonić kilka razy do nich zanim przysłali technika, a i tak mi nie pomógł.

dzięki za pocieszenie :stuck_out_tongue:

To częsty problem, Livebox bierze za dużo prądu i pada USB, wtedy się rozłącza. Najpierw polecono mi kupić koncentrator USB z oddzielnym zasilaniem (25 zł), ale nie zadziałało. Przez ten koncentrator komputer nie widział Liveboxa (może kupisz jakiś inny, lepszy model i zadziała). Ostatecznie kupiłem prosty swith za 20 parę złotych i połączylem dwa kompy bez żadnych problemów kablem sieciowym. Chodzi idealnie. WiFi zawsze działało bez zastrzeżeń do 20 metrów ! Pzdr.

swith? sorry ale sie nie znam na tym czy moglbyś wyslac jakis link na allegro albo cos w tym stylu zebym chociaz wiedzial co kupywac :slight_smile: tak apropo to dostalem z tym livebox’em oprocz kabla USB inny kabel nie wiem jak sie nazywa podlacza sie go pod wejscie ETH1 i ETH2 czy jesli bym podlaczyl prez ten kabel problem zniknie?

właśnie ten kabel,który dostałeś to kabel ethernet…ja tak mam podłączonego livebox’a i przez rok nie miałem ani jednej awarii…myśle,że problem zniknie jeśli podłączyć go przez ethernet…TYLKO będziesz go musiał jeszcze raz zainstalować

ok zaraz sie za to biore :slight_smile: jak cos to napisze pozdro!

Jeden komputer najpewniej podłączych kablem ethernetowym. Jeżeli chcesz podłączyć dwa lub więcej komputerów to z Liveboxa kabel sieciowy do switch’a, a ze switch’a kablami ethernetowymi do kilku kompów. Niedrogie switch’e znajdziesz na http://www.komputertu.pl/switchlan-c-69_172.html

bolek1985 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

no i nic. padlaczylem kabel ethernet zainstalowalem jeszcze raz liveboxa i jak ma mi sie juz polaczyc to wyskakuje komunikat ze nie moze pobrac aderesu IP… wiec postanowilem polaczyc jeszcze raz przez USB i to samo sie pojawia i teraz nie mam neta ani przez kabel ethernet anie przez USB…co teraz?

a może spróbuj zainstalować na ethernet,ale przyłącz USB i ehernet ? jakiego masz windowsa ?

no wreszcie udalo mi sie :slight_smile: . usunąłem oprogramowanie do liveboxa potem wyczyscilem rejestr i zainstalowalem na nowo przez kabel ehernet i jest ok :slight_smile: jak do toą internet mi sie nie wylaczyl mam nadzieje ze dalej wszystko bedzie OK. dzięki wszystkim za Pomoc Pozdrawiam! :slight_smile: