Problem z Liveboxem

Witam :!:

Mojemu koledze nie działa Internet. Próbuje różnych sposobów łączenia się, jak podano w instrukcji, lecz nic to nie daje (pojawiał się jakiś tekst o karcie sieciowej). Postanowił więc jeszcze raz zainstalować oprogramowanie od Livebox-a. Nie może, bo przy podłączeniu adaptera Wi-Fi, nie wykrywa mu go. Co prawda sterowniki się instalują, ale dalej nic się nie dzieje. Poza tym ma Vistę, więc potrzebował odpowiednich sterowników.

Co ma z tym zrobić? Proszę o szybką pomoc.

Z góry dziękuję.

Przede wszystkim niech odda ten złom.

Własny zakup routera wychodzi NIEPORÓWNYWALNIE taniej i co ważne NIEZAWODNIE.

Mogę prosić o jakieś bardziej praktyczne wskazówki?

Po 1 do LB nie potrzeba instalować ŻADNEGO oprogramowania.

Urządzanie konfiguruje się jak normalny router w chodząc w przeglądarkę.

Bardzo możliwe że się spalił bo zdarza się to w co drugim egzemplarzu.

Po 2 to nie jest żaden adapter tylko karta sieciowa bezprzewodowa na USB.

Sprawdż czy się poprawnie zainstalowała , jeśli tak to przeszukaj sieci i napisz jakie wyświetlają.

Zrób to i będziemy eliminować poszczególne możliwości awarii.

bogna2009 , o to chodzi, że karty nie wykrywa.

Spróbuj podłączyc go bezpośrednio kablem tzn liveboxa z komputerem. Albo wyrzuc LBox od razu i kup sobie inny router. Polecam Linksysa. Używam od roku router(WAG200) tego producenta i nigdy nie miałem z nim żadnego problemu.

Lesiu77, też używam WAG200. To mój kolega ma problem. Spróbuję wykonać Twoją radę.

Skoro sterowniki się instalują to w czym problem, jak może nie wykrywać karty ?

Co to za karta ? (tylko błagam nie pisz że to ten badziewny Sagem ![-o<

Jeśli nie działa w jednym usb to wpinaj do drugiego.

Jakiego suplikantu używasz do przeszukiwania sieci ?

TO KOLEGA!

Dałem mu kabel, zobaczymy czy się połączy.

Za Bogna2009 - do Liveboxa nie trzeba instalować ŻADNEGO oprogramowania. Spróbuj podłączyć przy pomocy dołączonego kabla sieciowego (nie USB!) do gniazda karty sieciowej w komputerze (nie do karty bezprzewodowej) - zakładam, że komputer w taką kartę jest wyposażony. Później konfiguracja przez przeglądarkę (192.168.1.1 ? - chyba taki adres - powinno być w instrukcji); ;dopiero później bawcie się z połączeniem bezprzewodowym.

michall13 ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.