Problem z logitech F710 i portami usb

Witam

Mam taki o to problem. Kupiłem sobie ostatnio bezprzewodowego gamepada Logitech F710 z nano odbiornikiem USB. Przy próbie instalacji i skalibrowania, instalator nie znalazł pada. Ominąłem to i faktycznie pad nie działał. Przy próbie zmiany portów USB i poruszania nano odbiornikiem gdy był podpięty, nagle gamepad zaczął działać jednakże czasami rozłącza się on ponownie w czasie gry i trzeba znów nim poruszać lub zmienić port, tak samo gdy ponownie uruchomię Windowsa Xp to pad czasami znów nie działa. Zauważyłem też, że czasami menadżer urządzeń rozpoznaje sprzęt i po chwili pisze w dymku, że sprzęt może działać niepoprawnie czy coś takiego. Dziwne jest to tym bardziej, że wcześniej przed zakupem pada po formacie i instalacji od nowa windowsa zewnętrzny dysk podpięty pod port usb miał bardzo wolny transfer przesyłania danych niż przed formatem. W czasie problemów z padem, podpiąłem dysk pod inny port usb i dysk działa dobrze…

Chciałbym bardzo prosić Was o pomoc bo nie wiem co się dzieje. Czy wariują mi porty usb, czy mam źle zainstalowane jakieś sterowniki czy nano odbiornik jest walnięty (co jest chyba mniej prawdopodobne skoro po przemienieniu dysku na inny port zaczął działać normalnie).

Mam Windows XP (SP3), płyta główna: ASUS M4N68T-M LE

Podam bardzo nietypową poradę, ale działa!

Po reinstalacji systemu miałem tez problem z zainstalowaniem i poprawnym rozpoznawaniem pada Logitech F710. Aż przypomniałem sobie, że przed reinstalacją miałem zainstalowanego pada Microsoftu Wireless XBox 360 dla PC (przed zakupem Logitecha testowałem pada Microsoftu) i wtedy wszystko działało poprawnie.

Zainstalowałem więc sterowniki do wyżej wspomnianego pada Microsoft XBox 360 dla PC i problem z Logitechem się rozwiązał.

Nie wiem do końca dlaczego. Pewnie drivery Microsftu zawierają jakieś wspólne pliki przydatne w rozpoznawaniu przez Windowsa urządzenie Logitecha.

polecam pobranie z tej strony: http://www.microsoft.com/hardware/pl-pl … or-windows i zainstalowanie driverów. Kolejność instalowania sterowników nie powinna mieć znaczenia.

Pozdrawiam i życzę powodzenia. Mam nadzieję, ze porada komuś się przyda.

ps. Pad Microsoftu jest super (używałem przez miesiąc), ale ten Logitech F710 jest jeszcze lepszy. Mój 6 letni synek też lepiej sobie radzi na F710. jest poręczniejszy i moje subiektywne odczucie przy sterowaniu jest na korzyść Logitecha. (Gdyby nie te lipne sterowniki… :wink: )