Problem z Logo Komeniusz 64 bit

~ Jeśli zły dział proszę o przeniesienie ( nie znalazłem nic innego ).

Witam, mam mały problem ponieważ mam Windows 7 Ultimate 64 bit, chodzę do 3 klasy gimnazjum i właśnie zaczynamy naukę w programie Logo Komeniusz, niestety ten program jest tylko na systemy 32 bitowe. Czy jest jakaś możliwość na przeprogramowanie tego programu aby działał na wersji 64 bitowej czy da się ustawić jakąś zgodność? Czy istnieją 64 bitowe wersje tego programu? ( od razu mówię, że wszystkie wersje które miały w sobie nazwę lub opis 64 bit nie działają )

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Hmmm… 64-bitowe Windowsy posiadają specjalny podsystem do uruchamiania programów 32-bitowych (WOW64) więc teoretycznie nie powinno być problemu.

Jeśli program jest uparty i nie chce się uruchomić to możesz postawić maszynę wirtualną (np. VirtualBox, VirtualPC, VMWare) i zainstalować na niej jakiś 32-bitowy Windows (prawdopodobnie program może wymagać starszej wersji).

PS. Temat bardziej dotyczy problemów z oprogramowaniem niż samego programowania.

Przyznam, że twoja wypowiedź przypomniała mi, że system Windows 7 posiada swój tryb Windows XP, lecz nie wiem za bardzo jak go użyć. Windows 7 może mieć problem z uruchomieniem tego programu ponieważ Logo Komeniusz jest gdzieś z 1999 r.

Tu zobacz:

http://www.pcworld.pl/news/366348/Windo … nosci.html

http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind … of-windows .

No niestety ale podane opcje nie działają…

Podam poniżej screena jak to w ogóle wygląda:

http://imageshack.us/photo/my-images/203/logokom.png

http://www.softronix.com/logo.html Co prawda zdeczka coś innego, komendy nie są przetłumaczone, ale Logo jest taaaaaaak proste że to nie jest wielka filozofia dostosować się do tego.

No dobrze zawsze to coś ale jednak wolał bym to Logo… No ale jeśli nikt nie znajdzie jakiegoś pomysłu jak uruchomić Logo na x64 to już w tedy trudno jakoś sobie będę musiał radzić.

W trzeciej klasie gimnazjum Logo? :shock: Do trzeciej podstawówki to by się może nadawało. Pogadaj z nauczycielem, bo to jakaś komedia jest. A jeżeli już, to lepiej użyć modułu Turtle Pythona.

Tak… niestety w podstawówce miałem Word’a i Exela a w 1 i 2 gimnazjum było granie w CS’a :expressionless:

Convelti , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Znalazłem rozwiązanie problemu. Zainstalowałem na win7 tryb win xp i działa.

Temat można zamknąć.