Problem z Logowaniem do dobreprogramy.pl

Właśnie przez przypadek się wylogowałem na stronie głównej portalu dobreprogramy.pl i teraz się nie mogę zalogować na mój nick NorthAngel

Dlatego, że zmienili logowanie na 1login od WP. I teraz jedynie co to musze założyć nowe konto.

Zależy mi na zalogowaniu się na stary nick tylko nie pamiętam jaki tam podawałem adres email by odzyskać hasło. Konto zakładałem kilka lat temu.

Czy ktoś mi pomoże ? Bardzo Was proszę.

Nic nie zrobisz. Tylko 1login WP.

@blumberplumber Czyli muszę założyć nowe konto na 1login od WP tak ? I z integrować je z portalem DobreProgramy.pl ? - Tylko pytanie jak je z integrować z tym portalem ?

Normalnie loguj się przez 1login. To tak, jakby było to konto Google i logowanie się do wszystkich usług Google.

@blumberplumber To dziwne. Bo założyłem konto na 1login od wp NorthAngel i jak się loguje na DobreProgramy przez 1login to mam swoje Imię na DP. A powinno być NorthAngel. Jak to zmienić ?

Zapewne założyłeś nowe konto na inny adres e-mail niż ten podany w przypadku dotychczasowego konta.

@Narv A co w przypadku jeśli adres email, który miałem przypisany do nicku NorthAngel już nie jest aktywny ? Bo to było dawno temu. To jak ten nick odzyskać ?

Jak wygaśnie twoja sesja logowania to konto pewnie na forum pozostanie ale nie zalogujesz się na nie. Jedyną formą zachowania dotychczasowego konta i jego nazwy miało być założenie konta 1Login WP na dotychczasowy adres e-mail. Będąc zalogowanym powinieneś móc sprawdzić adres e-mail na stronie Profil - NorthAngel - dobreprogramy - forum .

@Narv Tylko chodzi o to, że mój dotychczasowy adres email już nie istnieje. Więc jak go podam to i tak nie wejdę na maila przecież żeby odczytać pin potrzebny do zalogowania sie na 1login od WP.

Więc wszystko już przepadło i nie odzyskam mojego konta ? - No chyba, że administrator forum tego - Nie wiem kto nim jest - mógłby mi zmienić w profilu moim NorthAngel stary adres email na ten nowy adres email. Wtedy może by była szansa.

Tylko pytanie, kto tu na forum dobreprogramy.pl jest adminem i mógłby mi takie coś zrobić ??

Zawołaj @Radek68 może on się wypowie w tym temacie i nakreśli jak administracja mogłaby Ci w tym przypadku pomóc. Wcześniej pisałeś, że maila nie pamiętasz więc wskazałem Ci sposób na sprawdzenie tego adresu, nie pisałeś wtedy o braku dostępu do tego konta pocztowego. Jeżeli konto o tym adresie nie istnieje to możesz spróbować założyć je ponownie, od usunięcia konta pewnie mija jaki okres karencji w czasie którego adres jest blokowany ale ponowne założenie konta o tym samym adresie po tym czasie powinno być możliwe. Jeżeli konto e-mail istnieje ale nie możesz się do niego zalogować ani zmienić hasła to pytaj administrację forum o dostępne możliwości.

@Radek68 Mogę prosić Cię o pomoc ? - Wysłałem Ci wiadomość.

Odpowiedziałem na nią, mam nadzieję, że jakieś rozwiązanie się znajdzie.

Kiedy ? Jeśli mogę wiedzieć. Bo już 2 dni o tym piszemy i nic w tym kierunku nie zostało podziałane.

Wyluzuj… po pierwsze zostało (PW), a po drugie jest weekend, a ja nie siedzę cały czas na forum. :wink:

Kiedy będę miał ten nick zrobiony w końcu tak jak trzeba ? I będzie mi to działało tak jak miałem to zawsze zrobione.

Mamy w tej sprawie dobrych kilkanaście wiadomości na PW, a sumując razem z tego konta i z innych Twoich kont, to jeszcze więcej. A Ty dalej nie rozumiesz, że tak jak chcesz, to się nie da. A przynajmniej nie przez admina forum.
No ale skoro wolisz rozmawiać publicznie, to proszę bardzo. Może nawet tak będzie lepiej, bo temat może dotyczyć też innych osób.

Np. w podobny sposób pomogłem zmigrować całe konto Bromidum sso (który może pisać skrypty w dziale Bezpieczeństwo) na nowe konto ThetaETX. Nazwa jest nowa, bo starej się nie udało utrzymać poprzez brak dostępu do e-maila, ale historia konta i „poziom zaufania” na forum są takie, jak były wcześniej.

Wracając do tematu. Masz kilka kont tutaj i to komplikuje ten proces. Jeśli, tak jak piszesz, nie masz żadnego dostępu do poczty e-mail, na które zakładałeś konto NorthAngel, to go nie odzyskasz w tej samej formie, w jakiej do tej pory miałeś. Bo na ten adres zostaje wysłana wiadomość z kodem PIN.
To samo tyczy się innych Twoich kont. Taka dygresja - nie wiem, po co mieć ich kilka, no ale to nie moja sprawa. Regulamin niby nie zabrania…

Zaoferowałem się, że może uda mi się coś pomóc i zaproponowałem Ci założenie nowego konta, z nazwą jaka Ci pasuje, a ja wtedy zmigrowałbym starte konto na nowe (oczywiście z zachowaniem całej historii wpisów, poziomem zaufania czy wiadomościami PW). Ewentualnie przejście na to konto (Bartosz82) jako na główne i zmigrowanie na to konto wszystkich postów z konta NorthAngel.

Zgodziłeś się na Bartosz82, więc ja zmigrowałem wszystkie posty z konta NorthAngel*, a Ty teraz chcesz, aby to konto (Bartosz82) było kontem NorthAngel. Ech…

Tłumaczę więc ponownie: konto NorthAngel było założone na e-mail, do którego nie masz dostępu (zapomniałeś hasła, nie masz go, czy z innego powodu nie możesz się na nie wbić), więc nie mogę zmigrować w tę stronę, bo zupełnie byś utracił dostęp do konta.

Zaproponowałem, że do nicku Bartosz82 dodam nick NorthAngel - nie pasuje Ci.

Ale najważniejsze (też to pisałem na PW) - forum nie posiada swojej bazy kont, swoich użytkowników, ze swoimi adresami e-mail. Ja tu nic nie mogę zmienić. Wszystko to jest „zasysane” z portalu DP, czyli mówiąc bardziej fachowo, DP jest dostawcą uwierzytelniania dla wszystkich użytkowników forum. Tak więc jak na portalu DP nie zmienisz nazwy, to tu też nie. Podałem Ci kto na DP (ewentualnie) może to zrobić, pisałeś do nich?

Podsumowując: Teraz masz nick Bartosz82 i całą historię tego swojego konta PLUS całą historię konta NorthAngel. Mogę jeszcze ewentualnie dodać historię konta Darom82, ale to już jak chcesz.
Nic więcej nie zrobię, pisałem zresztą o tym w niedzielę (na PW), że w sprawie konta na portalu trzeba kontaktować się z z redakcją.

Konkludując. Albo zadowolisz się tym kontem (Bartosz82) z całą historią konta NorthAngel, albo załóż nowe konto (tak wiem, pisałeś, że niby to dla Ciebie spory problem…) z nazwą jaka Ci pasuje, a ja ponownie zmigruję wszystkie posty z tego konta na to nowe. Tyle ode mnie. Może ktoś z z redakcji bardziej może Ci pomóc.

1 polubienie

Pisz! :slight_smile:

@Radek68 Ale się rozpisałeś. Cieszę się, że chcesz mi pomóc. Jednak czytając to:

Zastanawiam się, że skoro możesz coś dodać do mojego nicku to równie dobrze możesz zmienić mój nick z Bartosz82 na NorthAngel. Bo przecież zrobisz to w tym samym oknie edycji jakbyś dodawał mi do nicku Bartosz82 nick NorthAngel.
Prawda ?

Jeszcze nie, bo jestem w pracy i muszę w domu usiąść i to na spokojnie napisać sobie.

Jeśli tak możesz zrobić to byłoby miło z Twojej strony. Przynajmniej będę miał wszystko na jednym koncie.

Czy mógłbyś też zmienić mi datę dołączenia na forum ?

@Radek68 Może jednak piszmy o tym na PW jeśli można.

W szkicach mam jakąś 1 (jedynkę) i nie mogę tego usunąć.

Dobrze, PW.