Problem z logowaniem do konta e-mail na WP za pomocą klientów pocztowych

Cześć,
nie wiem czy wrzucam to do odpowiedniego działu, ale od wczorajszych godzin wieczornych nie mogę zalogować się za pomocą klientów pocztowych do konta e-mail na WP. Chodzi konkretnie o odbiór wiadomości, ponieważ wysyłanie działa bez problemu. Niczego w ustawieniach klientów nie zmieniałem. Logowanie przez interfejs WWW działa, ale dostępu przez POP3 nie ma.
Tutaj http://poczta.wp.pl/info-pomoc-konfig.html znalazłem informację:

Usługi pop3/smtp/imap są domyślnie wyłączone.
Aby je aktywować przejdź na stronę opcji poczty

Problem w tym, że w opcjach poczty na stronie WP nie ma niczego, co pozwalałoby włączyć taki dostęp.

Serwer: 'pop3.wp.pl
Identyfikator błędu w programie Poczta usługi Windows Live: 0x800CCC0F
Protokół: POP3
Port: 995
Zabezpieczenie (SSL): Tak

Czy ktoś orientuje się o co chodzi?

Czy to opcja dostępna w bezpłatnej wersji poczty? U mnie czegoś takiego nie widać, a gdy wchodzę pod podany przez ciebie adres, za każdym razem pojawia się prośba o zalogowanie.

1 polubienie

e. konfiguracja POP3:

Zezwalaj na dostęp do poczty za pomocą protokołu POP3/IMAP/SMTP


Tak, mam darmową skrzynkę w wp od 2008 i nie kupowałem pro.

Link widać każdy ma inny - dodałem grafikę jak inaczej można wejść.


Wydaje mi się że kiedyś się logowałem po pop3 / imap i nie zaznaczałem niczego - może nowa ochrona albo to jest jak na yahoo (zaznacz by móc się logować w starych klientach pocztowych / pobierać maile na inny nie szyfrowanym łączem).

U mnie opcje wyglądają tak:

a konto założone było w okolicach roku 2000.

A jaki masz motyw?

Domyślny. Zauważyłem jednak, że w pierwszym linku, który podałeś, widniało poczta.wp.pl U mnie jest nowapoczta.wp.pl a dostęp do panelu z opcjami ma postać https://nowapoczta.wp.pl/d/#/options/list?tab=general
Wpisanie “poczta” zamiast “nowapoczta” przenosi do okna logowania i wyświetla się to, co pokazałem na zrzucie ekranowym.

1 polubienie

O… to mnie też takie coś pewnie włączą o nie… - nowapoczta.wp.pl - nie mogę się zalogować.

Czuję, że będę musiał zaktualizować adresy mailowe w kilku sklepach internetowych i pożegnać się z pocztą na WP.

Możesz próbować napisać do pomocy wp może wyjaśnią to albo dostaniesz konfiguracje pod “nowapoczta.wp.pl

Napiszę, zobaczymy co odpowiedzą.

https://forum.pcformat.pl/Ubogi-wyglad-mojej-poczty-WP-PL-t

Mnie może przeniosą za kilka miesięcy, skoro ty założyłeś 8 lat wcześniej.

Jeśli nie da się przywrócić możliwości korzystania z klienta pocztowego, to takie konto będzie dla mnie bezużyteczne.

1 polubienie

Mam ten sam problem. Outlook Express na Win XP. Wysyłanie normalnie działa, odbieranie od kilku/nastu godzin nie.
Dostęp przez interfejs webowy działa (nowapoczta.wp)
Ciekawe, czy to tymczasowy problem czy już tak ma być…

Nie może tak być chyba, że super słabi programiści w wp się zabrali za modernizacje infrastruktury.

Mam dokładnie to samo od ponad 24 godzin. Brak możliwości logowania przez klienta (niezależnie czy to apka na Androidzie czy program pocztowy na Windowsie). Logowanie po stronie działa prawidłowo. Na WP żadnych informacji o problemie. Konto darmowe, założone bodajże w 2003 roku.

Ten sam problem - darmowe konto i też data założenia gdzieś około 2000 roku.

Czemu nie piszecie do WP tylko na forum po zalogowaniu przez WWW?? Sądzicie, że oni tu sa i czytają??

Nie czytają, pewnie chcieli się wyżalić a @WODZU zbadać temat.

Chyba co niektórzy przesadzają… przynajmniej ja wczoraj napisałem, ale na odpowiedź trzeba pewnie czekać do poniedziałku.

1 polubienie

mam dokładnie to sami… nie działa mi na Poczta usługi Windows Live
nie działa mi również na iPhone … napisałem do nich wczoraj i dziś , czekam na odpowiedz , pewnie jutro rano odpowiedzą.

1 polubienie