Problem z logowaniem do routera

Witam posiadam router tp link. Wpisujac tplinlogin.net moglem zalogowac sie na routerze, po podlaczeniu internetu, panowie zmienili mi w ustawieniach z ppoe na dynamic ip i teraz niebda sie wejsc w ustawienia routera. Co zrobic oprocz resetu? To jest drugi router, pierwszy jest podpiety pod swiatlowod.

Spróbuj czy działa 192.168.1.1.
Resztę informacji masz w instrukcji i od osoby, która skonfigurowała sieć.

Nie dziala.

Być może masz inną adresację w sieci lokalnej, sprawdź np. czy pod adresem 192.168.0.1 zostanie wyświetlony panel logowania.

Nie działa

Hasło znasz?
Czy zmienione z domyślnego… tak jak powinno być.
Niebezpieczne jest używanie domyślnych haseł i ustawień.

Bylo zmienione, przed tym jak dzisiaj podlaczyli mi neta, normalnie moglem sie logowac do ustawien routera, po tym jak zostalo ustawione dynamic ip i Hdcp wylaczone, nie moge sie zalogowac do jego ustawien. Nie wyskakuje user ani pass

Mozna zamkna temat, poszedl reset.

Jeśli widzisz, że ISP coś grzebie w routerze, to jak odjeżdża - pach, reset i od nowa config :smiley:

Może jakaś inna mądrzejsza porada? :man_facepalming:

Słuchaj, jeśli jest osobą bardziej obeznaną i chce sobie skonfigurować router po swojemu, to ma do tego prawo. Co innego, jeśli @najemnikk jest osobą mniej obeznaną z IT.

Jak operator blokuje swój modem/router (zmusza do konfiguracji reszty w ramach swojego routera) to lepiej się z nim dogadać niż robić na przekór.

Router jest moj. Ustawilem sobie wszystko na nowo. Mam pytanie odnosnie sieci. Jesli mam na pietrze jeden router i na dole drugi czy da sie tak zrobic aby telefo n przełączył sie miedzy jednym a drugim routerem bez utraty sygnału?

@najemnikk Boże, ale piszesz…

Co do pytania, to masz 2 routery, które generują pewnie dwie osobne sieci WI-FI z dwoma SSID (nazwami sieci). Przechodzisz z piętra na parter i się przełącza na inne SSID.

W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem by było podpięcie do głównego routera (tam, gdzie masz podpięte źródło Internetu) jakiegoś wzmacniacza (tylko ja nie wiem, jak to do końca chodzi), albo zainwestowanie w WI-FI Mesh, czyli sieć kratową.

Poczytaj sobie o tym, bo warto chyba. Sam w domu korzystam z Mesh’a od marki Tenda i działa bosko. :slight_smile:

Łap:
System mesh – co to jest? Ranking systemów mesh (komputronik.pl)

Zanim miałem ten Mesh, to ja w domu też miałem dwa routery połączone (chyba kablem) ze sobą. Tworzyły one dwie sieci (dwa SSID) i kiedy się chodziło po mieszkaniu, to się telefon czy laptop rozłączał. Dodatkowo wszystkie urządzenia w domu nie kontaktowały się ze sobą po LAN’ie, bo nie mogły (osobna podsieć).

Dzięki

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.