Problem z logowaniem do stron w chrome

(willy87) #1

Po każdorazowej czystej instalacji Windowsa czy to 7 czy 10 zawsze mam problem z Chrome. Mianowicie mam konto google, mam zsynchronizowane strony w zakładkach, jak i dane logowania. Zazwyczaj po zainstalowaniu czystego Win nie loguje mnie automatycznie, czy to do stron typu np DP, Wiocha itp w których non stop zaznaczam “loguj mnie automatycznie”, czy nawet na swoje konto google. Dodam że w górnym prawym rogu obok minimalizacji mam potwierdzenie że jestem na swoim koncie, zresztą wszystkie strony w zakładkach i rozszerzenia są, tylko nie chce mnie logować, zazwyczaj trwa to klika miesięcy potem jakby nigdy nic przechodzi. Aha i za każdym razem jak wyłączę chrome i ponownie wejdę na tą samą stronę co chwile wcześniej , to nie dość że muszę się logować to za każdym razem wyskakuje ten pasek o plikach cookie (akceptacje czy coś tam), za każdym razem. Pomoże ktoś? Bo nie ukrywam że jest to denerwujące.

(Domker) #2

Sprawdź, czy oprogramowanie ochronne Ci nie usuwa cookies lub masz wyłączone zapisywanie historii przeglądanie lub czyścisz ją przy wyjściu z przeglądarki. Może też jakieś rozszerzenie psuć Ci logowanie.
Oprogramowanie ochronne można wykluczyć jak pod inną przeglądarką Ci działa automatyczne logowanie.

Z kontem Google to jest raczej normalne, bo formatka logowania jest tak zrobiona, aby menadżer haseł miał problem :wink:
Widać to doskonale na screenshocie:

(losowe klasy, JS etc.)

Ja używam forka programu KeepassX o nazwie KeepassXC (https://keepassxc.org/).
Integruje się przy pomocy wtyczki do przeglądarki (https://chrome.google.com/webstore/detail/keepassxc-browser/oboonakemofpalcgghocfoadofidjkkk)
Do logowania na Google używam nieco zmodyfikowanej sekwencji:
{USERNAME}{ENTER}{DELAY 2000}{PASSWORD}{ENTER}
(autouzupełnianie)
Druga sprawa to jeżeli chodzi o logowanie na Google można używać uwierzytelniania przez smartfona. Fajnie to działa. wystarczy mieć włączony internet i potwierdzić w powiadomieniu, że to Ty chcesz się zalogować.

(willy87) #3

faktycznie kiedyś ustawiłem chrome żeby czyścił historie po wyjściu z przeglądarki, ale teraz nie pamiętam gdzie to było w menu

dobra to było to z czyszczeniem cooki po zamknięciu chrome, już sobie z tym poradziłem, można zamknąć