Problem z logowaniem do win xp

Witam!

Piszę w imieniu kumpla, bo on nie może uruchomić kompa, a dokładniej – załogować się.

Ma lapka z win xp sp2 i linuxa.

Win xp jest domyślny,

Po włączeniu kompa uruchamia się obraz wina z ‘zapraszamy’, pojawia się przez chwile tapeta bez ikon itp. i później od razu pojawia się obraz niebieski z logowaniem.

Ma tam dwie opcje – inny user (który nie istnieje, bo tylko kolega korzysta z kompa) i siebie.

Po kliknieciu na siebie – pojawiają się opcje – wyloguj się/zamknij system.

I tak w kolko, – czyli nie może załogować się – wejść do systemu.

Może uruchomić komp z opcji Linuxa. Wchodząc do folderu ‘Dokuments and Settings’ zauważył, ze ma kilka użytkowników.

Jest tam:

· All Users

· i on sam

Ale dodatkowo znajdują się tam następujący ‘użytkownicy’

· Jeszcze raz on

· Domyślny

· I jakieś dwa o rożnych dziwacznych nazwach.

Z opcji Linuxa nie da rady usunąć tych dodatkowych ‘użytkowników’, aby pozostały tam tylko (tak jak powinno być) All Users i on sam.

Opisałem sytuacje tak jak zrozumiałem w rozmowie telefonicznej z moim kumplem.

Może ktoś miał już podobny problem i podpowie, co można zrobić.

Dziękuje

z konsoli odzyskiwania niech podmieni plik usreinit.exe

X :-> podstawiasz litere przydzieloną CDROM

EDIT:

Witaj kamaa!

Mój kolega w międzyczasie (przed twoja odpowiedzią – radą) ‘dorwał’ dziś w sobotę fachowców z Microsoft Polska.

Musze przyznać tu na forum, ze to, co opisałeś w cytacie to samo mówili z Microsoft Polska.

Tak mi kolega potwierdził, jak mu przekazałem twoja rade.

Ale on nie może dostać się do konsoli odzyskiwania. Jak powiedział – po próbie zalogowania system zawiesza się i pozostaje tylko restartować. I tak w kolko.

Fachowcy z Microsoft zalecili mu jednak format – wytłumaczyli mu w szczegółach, co ma robić krok po kroku, – co on i w tej chwili robi.

Dziękuje bardzo za szybka odpowiedz – rade.

Tak przy okazji chciałbym zapytać się o jedna ważną rzecz.

My obydwaj z kolegą mamy łapki z win xp sp2.

Ja mam fabrycznie ustawiony system plików FAT32, a kolega od razu po zakupie zmienił z poziomu wina z FAT32 na NTFS. Niby ten system plików jest bezpieczniejszy, chroni prywatność, pliki itp. Ja pozostałem, mimo namawiania mnie, w systemie FAT32.

Czy to nie ironia losu, ze mu się tak dzieje??

Nie, format jaki ma dysk jest bez r u żnicy.

system plików nie ma tu znaczenia, jak sam napisałeś jest bezpieczniejszy :!: