Problem z logowaniem/instalacją skype skype

Cześć, mam problem najpierw nie mogłem ściągnąc skype ale potem na tym forum natrafiłem na link do straszej wersji , ta strasza wersje udało mi sie zainstalować lecz nie moge sie zalogować ( najpierw loguje sie kilka minut potem wyskakuje “skype nie może sie połączyć” klikam w “pomoc w rozwiązaniu problemu” wyskakuje jakiś błąd “Microsoft C++ Runtime Library” i nadole jakis komunikad po angielsku, prosze o wytłumaczenie “na chłopski rozum” :smiley: bo nie jestem jakiś zaawansowany w tym temacie.

Jeszcze raz naprawde prosze o pomoc

Pobierz i zainstaluj:

http://www.microsoft.com/en-us/download … px?id=5555

Jeśli błąd będzie dalej występować spróbuj zainstalować starszą wersję tego pakietu.

błąd nadal występuje, mogłbys podac link do tej straszej wersji? to nie lenistwo z mojej strony poprostu niepotrafie tego znaleźć i czy to rozwiąże moje problemy z logowaniem?

Dodane 27.08.2012 (Pn) 11:25

Dobra, znalazłem i zainstalowałem wersje 2008, ale nadal ten błąd wyskakuje :frowning: jeszcze raz powtarzam mój problem NIE MOGE ZALOGOWAC SIE NA SKYPE. może ktoś wie jak to rozwiązać chciałbym mieć poprostu działającego skype, nieważne jakiegos

sidexxx ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Spróbuj pobrać tą wersję Skype:

http://www.skype.com/go/getskype-full

co to za komunikat po angielsku? daj screena

też niedziała, nadal ten sam błąd jak na poczatku “nie można połączyć sie z serwerem”

gdzies czytałem że ktoś mial ten sam problem, ale jak usunął jakieś pozostałości po skype w rejestrze plików to minął, ale niestety nie wiem jak to zrobić

Odinstaluj Skype, usuń jego pliki konfiguracyjne z katalogu użytkownika, przeczyść rejestr programem CCleaner, następnie zainstaluj go ponownie.

Jeśli to nic nie zmieni wstaw zdjęcie z błędem jak sugeruje wyżej rradek21

beztytuudsb.png

Sprawdź jescze podane niżej rozwiązanie:

http://community.skype.com/t5/Windows/A … td-p/33624

Wejdź w menadżer zadań, zakładka procesy i zamknij wszystkie procesy związane ze Skypem… coś mi się wydaje że masz parę procesów Skypa podłączanych i dlatego

tez nie to ;/ gdy jeszcze raz instalowałem ta strasza wersje skype wyskoczył taki komunikat wczesniej nie zwrociłem na to uwagi.

pskype.png

Czy masz zainstalowane aktualizacje dla systemu Windows?

Jeśli nie spróbuj pobrać jeszcze:

http://www.microsoft.com/en-us/download … px?id=8483

Które mam pobrać? w tym linku co podałes na skype pisze że mam to wszysto zrobic z internet explorer a ja tego nieuzywam, chyba nawet odinstalowałem

Dodane 27.08.2012 (Pn) 12:20

moglbys podać lokalizacje tego katalogu uzytkownika np moj komputer>dysk C

i czy te przeczyszczanie rejestru tym programem ccleaner nic nie uszkodzi?

  1. Dla systemu Windows XP SP2/3 pobierz plik WindowsXP-KB942288-v3-x86.exe

  2. Lokalizacja w Windows XP to chyba:

  1. Przeczyszczenie rejestru CCleaner nie powinno nic uszkodzić.

I jeszcze jedno czy masz zaktualizowany system?

Nic dziwnego że masz problemy jak odinstalowałeś IE, możesz mieć ich więcej :frowning:

Usunąłem ten folder, ściągnołem ccleaner i przeczysciłem rejestr spróbowałem znów ściągnąc najnowsza wersje skype z orginalnej strony i nadal “nie można połączyć sie z serwerem”

nie wiem czy mam zaktualizowany system, można to jakoś sprawdzić? W przeszłości automatyczne aktualizacje sprawialy problemy i zostały wyłączone.

Dodane 27.08.2012 (Pn) 13:17

Kurcze, jakie to mogą być problemy? i jak zainstaluje IE odnowa to bedzie dobrze?

Jeśli piszesz że je wyłączyłeś na pewno system jest niezaktualizowany. Wejdź więc w Windows Update i zainstaluj niezbędne aktualizowacje.

Jeśli Windows Update nie zaktualizuje ci IE, dodatkowo pobierz i zainstaluj IE8 dla XP (mimo iż z niego nie korzystasz, jest on bowiem składnikiem systemu).

No już masz problemy, sprawdź ponowną instalację.

Nie wiem jak odinstalowałeś i czy się teraz uda :frowning:

Zaktualizowałem system, zainstalowałem IE znow spróbowałem pobrac skype i to samo :frowning: , sa jeszcze jakies możliwości? może coć robie źle