Problem z logowaniem w laptopie

Witam!!

Mam problem z laptopem - dotyczy trybu oszczędzania energii.

Po 10 min nieużywania mam ustawione włączanie oszczędzania energii. W koncie użytkownika nie miałem ustawionego żadnego hasła więc po “przebudzeniu” kompa mogłem wejśc do profilu po kliknięciu w nazwę użytkownika.

Niedawno (mniej w czasie gdy pojawiły się u mnie jakieś mało wredne wirusy http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=71467 po wylogowaniu komp zaczął żądać podania hasła, ale nic nie pasowało.

Trzeba było restartować.

Ustawiłem hasło w koncie użytkownika i potem już można było powrócić do konta po takim wylogowaniu.

Ale po jakimś czasia zrobiło się tak, że z hasłem można było się zalogować po uruchomieniu kompa, ale nie po wylogowaniu w trybie oszczędzania (ale jeśli np złożysz laptopa na chwilę, wszystko się usypia, wylogowuje itp, ale po obudzeniu można się zalogować). Problem dotyczy tylko sytuacji, w której laptop przechodzi do oszczędzania energii po dłuższym okresie bezczynności.

Czy to może być powiązane z wirusami?

Jeśli nie, to z czym?

Gdzie to zmienić?

Wszedłem np. w Narzędzia administarcyjne/Zasady zabezpieczeń lokalnych, ale wolałem tam nie kombinować, żeby za bardzo nie namieszać.

Jeśli chodzi o laptopa to zbyt cudowny nie jest - AcerTM2413NLM. System - Windows XP Professional.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

A przy wygaszaczu ekranu nie masz czasami zaznaczone po wznowieniu chron haslem ?