Problem z logowaniem w Ubuntu 6.10

Witam!

Jeśli taki temat był, to przepraszam, ale szukajka coś mi nie chciała zwrócić wyników.

Mianowicie zainstalowałem Ubuntu 6.10 alternate. Przy pierwszym uruchomieniu pokazuje się ekran logowania. I właśnie nie mogę się zalogować! W pole “Username” wklepuję “ubuntu”, w “Password” moje hasło, czyli “kamil” ( :wink: ) i pokazuje się komunikat, że podaję nieprawidłową nazwę użytkownika i/lub hasło! A robię wszystko w porządku, CAPS LOCK na pewno nie wciśnięty. Nadmieniam, że już dzisiaj raz deinstalowałem Ubuntu z powodu problemów z logowaniem, ale nadal mam problem. Czy coś robię nie tak?

nie ma takiej mozliwosci zeby nie chcialo Cie zalogowac jezeli podajesz nazwe uzytkownika (login) i haslo takie jak podales podczas instalacji

wiec cos zrobiles zle

Dodam kilka szczegółów:

Instalowałem Ubuntu w trybie OEM. Gdy pojawił się komunikat o wpisanie nazwy hosta, zostawiłem na “ubuntu”. Następnie była prośba o wpisanie i potwierdzenie hasła i tam wpisałem “kamil”. 10 razy sprawdzałem, czy wszystko dobrze wpisuję.

I nic. :frowning:

mozesz dokladniej? bo siedze w linuksach juz pare lat ale o wersjach oem nie slyszalem

ale nazwa hosta i nazwa uzytkownika to dwie rozne sprawy

gdzies podczas instalacji pojawia sie pytanie o nazwe uzytkownika i haslo dla tego uzytkownika i wlasnie ta nazwe i haslo masz podac przy logowaniu

Jestem prawie pewien, że obok “instaluj w trybie tekstowym” i “instaluj z linii komend” było “instaluj w trybie OEM” (chyba właśnie tak). Potraktowałem to jako tryb graficzny.

Nie było żadnej nazwy użytkownika. Jedyne, co miałem do wpisania, to nazwa hosta, hasło i serwer, z którym mam się “łączyć ze światem zewnętrznym” (zostawiłem pole puste).

Może wybrałem zły tryb instalacji?

Pozdrawiam

W wersji alternate nie ma graficznego instalatora.

Wybierz opcję pierwszą na liście podczas następnej próby.

Wybrałem i… poszło. :slight_smile: Już mogę się cieszyć moim pierwszym Linuksem. Dziękuję i pozdrawiam.