Problem z Logowaniem w Windows 8

Witam,

parę dni temu wymieniłem punkty z jednego z serwisów internetowych na nagrodę. Tą nagorodą był laptop HP ProBook 4540s. Zainstalowany jest na nim system Windows 8. Dowiedziałem się że aby obsługiwać tenże system, trzeba mieć konto w usłudze Windows Live. Założyłem takowe konto, i spróbowałem zalogować się w swoim systemia na laptopie. Wyświetla się komunikat "Uewnij się czy hasło które podałes to hasło do konta Microsoft Live. Zawsze możesz zresetować hasło pod adresem *adres strony*" Dodam tylko że na stronie się loguję bezproblemowo ( z tym że jestem zalogowany/niezalogowany na innym koputerze na stronie i próbuję się dostać do Win8 też próbowałem ) Okej, za pierwszym razem się upewniłem, wpisałem jeszcze raz - nie działa. Kolejny krok, zresetowałem hasło - dalej nie działa. Trzeci i ostatni krok, napisałem do kumpla żeby mi pomógł i zrobił sobie takie konto ( może moje jest jakieś inne ) on je zrobił, podał passy i… Dalej nie działa. Proszę was o pomoc bo normalnie nie umiem z tym już, a prezent ze świąt leży nieużywany na półce… :frowning:

Jeżeli Masz działające konto Microsoft Account (dawniej Windows Live ID) to w pierwszej kolejności sprawdź czy komputer (nowy laptop) ma założone konto Użytkownika lokalne czy Microsoft Account.

Myszką podjedź w prawy górny róg ekranu, po wyświetleniu paska menu wybierz Ustawienia a następnie Zmień Ustawienia Komputera (otworzy się okno z Panelem Sterowania w trybie Modern UI). Tutaj wybierz Użytkownicy i sprawdź co pisze pod awatarem.

Dzięki za zainteresowanie tematem wgl bo nigdzie w internecie nie umiałem znaleźć takiego problemu. Nie mam tam takiego paska, wyskakuje mi ekran logowania, na dole są 2 przyciski w lewym dolnym rogu ustawienia ( Klawisze filtru, Klawisze trwałe, Duży kontrast, Klawiatura ekranowa Lupa Narrator ) a w prawym opcje wyłączania ( Zamknij, uśpij, uruchom ponownie )

Czyli w ogóle nie możesz się zalogować :frowning:

Jeżeli pod nazwą Użytkownika wyświetla się adres email, tzn. że do zalogowania wymagane jest konto Microsoft Account. Jeżeli tak jest to czy adres email jest Twoim adresem! Jeśli jest to Twój adres to powinieneś się bezproblemowo zalogować do komputera.

Czy system operacyjny był już zainstalowany na tym komputerze czy instalowałeś go sam?

Mogę przełączać między tymi okienkami, wyświetlają się 2 ikonki kluczy - w jednym jest użytkownik lokalny a w drugim Microsoft Account czyli “Konto Microsoft”. Kiedy klikam na konto użytkownika lokalnego wyświetlają się 2 pola - nazwa użytkownika i hasło. Natomiast w drugim polu “Konto Microsoft” pojawiają się pola - adres e-mail i hasło. Dodam tylko że na opakowaniu nie ma żadnych loginów, haseł… trochę to dziwne wg mnie bo powinno coś być, no ale szukałem tam, w środku, w instrukcjach… nie ma :frowning: A co do wersji systemu, to taka jak Twoja - Windows 8 Pro 64bit.

No to prawie jesteśmy w domu.

Załóż nowe konto email (np. na wp.pl), następnie załóż nowe konto Microsoft Account (oczywiście do tego nowego adresu email). Po poprawnym wypełnieniu formularza rejestracyjnego dokończysz zakładanie konta Microsoft. Teraz najważniejsze: wejdź na serwer pocztowy nowozałożonego emaila i sprawdź czy otrzymałeś email z prośbą o wersyfikację konta Microsoft - jeśli tak, to kliknij w link w nim zawarty, jeśli nie to musisz poczekać.

Jeżeli poprawnie przejdziesz powyższe będziesz mógł wykorzystać te dane do zalogowania się na komputerze.

No wlaśnie… zakladanie konta w usłudze Microsoft wiąże się z tym że zakładasz konto email na ich serwerach z ich domeną - Hotmail.com . Myślałem nad tą weryfikacją konta, no ale nic mi nie porzysłali jeszcze. Z resztą nie dziwię się że nic nie napisali skoro to ich serwery, ich poczta, ich usługi ( Xbox Live, Messesenger, SkyDrive, Windows Live )

Wcale nie na ich serwerach. Ja mam założone Microsoft Account dla poczty na wp.pl :slight_smile:

Powiem tak - ja zakładałem swoje konto pod tym adresemhttps://signup.live.com/signup.aspx?wa=wsignin1.0&rpsnv=11&ct=1356727236&rver=6.1.6206.0&wp=SAPI&wreply=https:%2F%2Faccount.live.com%2Fsummarypage.aspx&id=38936&bk=1356727238&uiflavor=web&mkt=PL-PL&lc=1045&lic=1 . Natomiast utworzyłem go poprzez nowy adres E-mail. Obecnie czekam na weryfikację nowego adresu e-mail dla drugiego konta. Może to coś da. Jak użytkownik taki jak Ty loguje się do Win8, kontem Microsoft czy Użytkownika ?

Z racji, że konto Microsoftu służy do obsługi wielu dodatkowych usług M$ korzystam tylko i wyłącznie z Microsoft Account. Mam np. synchronizację danych (SkyDrive) z dowolnym urządzeniem mobilnym, jedną pocztę i jeszcze parę ułatwień :slight_smile:

Za pomocą tego konta logują się też: konsola XBox oraz telefon z Windows Phone.

Poza powyższymi: wszystkie aplikacje dla interfejsu Modern UI (kafelki) dostępne są tylko poprzez Windows Store (Sklep), który wymaga zalogowania poprzez Microsoft Account.

Założyłem pocztę na serwerach Onet’u, zarejestrowałem nowe konto z adresem nowej poczty, aktywowałem je poprzez link który otrzymałem w mail’u, próbowalem się zalogować i… ciągle błąd : / nie wiem co mam robić w takiej sytuacji :frowning:

Wychodzi na to, że na komputerze jest już założony Użytkownik z przypisanym do niego kontem Microsoft - dlatego pomimo podania prawidłowych danych nowozałożonego konta Microsoft Account logowanie nie dochodzi do skutku.

Masz kilka wyjść z tej sytuacji (od najłatwiejszego):

  • gdzieś w dokumentacji znajdziesz do logowania;

  • kontakt z suportem Microsoftu (telefonicznym na ich koszt);

  • kontakt ze sprzedawcą komputera w sprawie wyjaśnienia tej kwestii;

  • reinstalację systemu operacyjnego (mam nadzieję, że dysponujesz kluczem produktu Windows 8 - naklejka pod spodem komputera);

Zakładam, że to nie Ty instalowałeś tego Windowsa ani nikt z Twoich Znajomych.

Nie wiem co robić, chyba zadzwonię po informatyka. :frowning: Dziękuję bardzo za pomoc, pewnie jeszcze kiedyś tutaj zajrzę :slight_smile:

Dodane 13.01.2013 (N) 14:46

Jakiś czas temu zadzwoniłem po informatka, teraz wszystko działa, nie wiem co on tam zrobiło bo mnie przy tym nie było. W każdym bądźrazie dziękuję za poświęcony czas. :slight_smile: