Problem z logowaniem

Kiedyś miałem tak że żeby zalogować sie do systemu wystarczylo kliknąć nazwę mojego użytkownika lub siostra klikała swoja i każdy sie logował…a teraz mam okno gdzie trzeba wpisac nazwę swojego użytkownika i dać ok…jak wrócic do poprzedniego ekranu powitalnego?

Panel sterowania -> konta użytkowników -> zmień sposób logowania… -> zaznacz opcję “użyj ekranu powitalnego”

Start>>Uruchom>>control userpasswords2

Sęk w tym że mam to zaznaczone :frowning:

start-> uruchom-> services.msc

Sprawdz czy jest uruchomina Usługa Zgodność szybkiego przełączania użytkowników :!:

Wyskakuje błąd: System windows nie może odnaleść pliku “serwices.msc”

wpisz services.msc

zwykła literówka ze strony usera kamaa

:slight_smile:

Ok…wpisalem services.msc i okazuje się że Usługa-Zgodność szybkiego przełączania użytkowników jest ustawiona na-uruchomiono, typ uruchomienia-ręczny, logowanie jako-system lokalny.

daj na Automatyczny

EDIT:

już poprawiłem :wink:

Dalem automatyczny…zrestartowałem kompa…i dalej to samo…niebieskie okienko na czarnym tle Logowanie do systemu Windows mam wpisac nazwe użytkownika i hasło :?

jaka wersja systemu Hom czy Pro :?:

Pro

próbowałeś odznaczyć

‘‘Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło’’

… :?:

No tak ale wtedy będzie tylko logowany automatycznie tylko jeden użytkownik

panel sterowania- > Opcje folderów-> Pliki trybu Offline

odznacz wyłącz pliki trybu offline

EDIT:

sprawdz to

Spróbowałem obu sposobów i nic…normalnie komp mi sie zbuntowal :evil:

sprawdź czy masz włączoną usługe Usługe Terminalowe , start-> uruchom-> services.msc

Czy instalowales framework’a ?

Jesli instalowals framework’a to rozwiazaniem jest w rejestrze zmienc wpis …

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts\UserList

Wejdz w ten klucz i dodaj nowa wartości dworld o nazwach kont i nadaj im wartosci 1.

Jak są to zmień im na 1.

to jest lista kont, które nie są logowane do systemu i nie są widoczne :wink: