Problem z lokalizacją katalogu Muzyka

Witam,

pół roku temu personalizując mój system we właściwościach katalogu muzyka systemu vista (tego w pasku start) ustaliłem aby odnosił się on (ten skrót) do zewnętrznego dysku, folderu z muzyką.

Kiedy odpiąłem ten dysk pojawił się jakiś błąd i od tamtej pory link w pasku start “muzyka” nie działa, a we właściwościach nie ma nic. Nie można już zmienić lokalizacji folderu.

Odnośniki: obrazy, dokumenty, gry działają ale muzyka nie.

Problem mam teraz, gdy zainstalowałem program iTunes. Po pierwszej instalacji nie chce się uruchomić i wyskakuje komunikat z błędem:

“Nie można znaleźć lub utworzyć katalogu “iTunes”. Domyślnym miejscem dla niego jest katalog “muzyka””.

Katalog muzyka w C:\User\ istnieje ale nie jest domyślnym katalogiem muzyki systemu Vista. Jak przywrócić pierwotne ustawienia? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Naciśnij przycisk logo Vista (dawniej START), naciśnij prawym przyciskiem myszki na muzyka, wybierz właściwości, przejdź do zakładki Lokalizacja, i naciśnij przywróć domyślny.

Jeśli dalej występują problemy to zrób tak: pożycz od kogoś dysk twardy, podłącz go w identyczny sposób jak poprzedni dysk, potem załóż na tym pożyczonym dysku katalog o takiej samej nazwie jak katalog w którym przechowywałeś muzykę na starym dysku, a potem zrób to co napisałem wyżej.

Jeśli i to też nie pomoże, to zostaje jeszcze jedna możliwość, podczas startu komputera włóż swoją płytę z systemem Vista i naciśnij łącze Napraw komputer, potem postępuj wg. poleceń.

Powinno pomóc.

Dzięki za odpowiedź ale tak:

po wybraniu kliknięciu lewym klawiszem myszy na ten link muzyka wyświetla się tylko: kopiuj, zmień nazwę, właściwości. A właściwości są puste - nie ma tej zakładki lokalizacja jak przy innych.

z tym dyskiem twardym to jest tak, że ja ciągle mam ten sam dysk twardy non-stop podpięty. Raz tylko go odłączyłem a gdy chciałem użyć linku muzyka w pasku start wyskoczył ten błąd i przycisk stracił funkcjonalność.

Z dyskiem systemu nie chce na razie zbytni kombinować. Mam tylko recovery disk dołączony do laptopa i na nim jest ta vista.

Cóż wygląda mi to na problem z rejstrem systemowym, spróbuj użyc funkcji przywracania systemu. Może to pomoże. Jeśli nie to oczywiście poczekaj na inne posty, ale IMHO, na problemy z rejstrem jest tylko jedno rozwiązanie - reinstalka systemu :frowning:

Chyba będzie konieczna reinstalka. Jeszcze jedna podpowiedź co do problemu - może kogoś nakieruje na właściwe rozwiązanie:

kiedy wchodzę w właściwości jedyne co mogę zmienić to atrybuty (ukryty, archiwalny). Kiedy coś zaznaczę i kliknę zastosuj wyskakuje błąd:

"Wystąpił błąd podczas stosowania atrybutów do pliku:

System nie może odnaleźć określonej ścieżki"

i tylko ignoruj albo anuluj mogę kliknąć.

Próbowałeś z tym przywracaniem systemu? Jeśli już zrezygnujesz całkowicie to najpierw spróbuj użyć opcji Napraw komputer tak jak ci napisałem.

znalazłem rozwiązanie. Nie jestem jedyny z tym problemem ale wątków na ten temat brak po polsku w internecie (do drugiej w nocy szukałem). Należy wprowadzić zmianę w rejestrze w lokalizacji:

HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ User Shell Folders

I tam wybrać folder, którego problem dotyczy, zmienić lokalizację po czym zrestartować komputer.

Proponuje przenieść ten wątek do katalogu “Porady”. BTW. mówiłem, że to coś z rejestrem :smiley: .

Dzięki za podpowiedź :slight_smile: Miałam ten sam problem i pomogło. Teraz tylko została mi żółta ikonka i nie mogę jej zmienić na niebieską jak była wcześniej przy katalogu Muzyka.