Problem z lokalizacją katalogu Muzyka

(system) #1

Witam,

pół roku temu personalizując mój system we właściwościach katalogu muzyka systemu vista (tego w pasku start) ustaliłem aby odnosił się on (ten skrót) do zewnętrznego dysku, folderu z muzyką.

Kiedy odpiąłem ten dysk pojawił się jakiś błąd i od tamtej pory link w pasku start "muzyka" nie działa, a we właściwościach nie ma nic. Nie można już zmienić lokalizacji folderu.

Odnośniki: obrazy, dokumenty, gry działają ale muzyka nie.

Problem mam teraz, gdy zainstalowałem program iTunes. Po pierwszej instalacji nie chce się uruchomić i wyskakuje komunikat z błędem:

"Nie można znaleźć lub utworzyć katalogu "iTunes". Domyślnym miejscem dla niego jest katalog "muzyka"".

Katalog muzyka w C:\User\ istnieje ale nie jest domyślnym katalogiem muzyki systemu Vista. Jak przywrócić pierwotne ustawienia? Będę wdzięczny za odpowiedź.

(Ptadla) #2

Naciśnij przycisk logo Vista (dawniej START), naciśnij prawym przyciskiem myszki na muzyka, wybierz właściwości, przejdź do zakładki Lokalizacja, i naciśnij przywróć domyślny.

Jeśli dalej występują problemy to zrób tak: pożycz od kogoś dysk twardy, podłącz go w identyczny sposób jak poprzedni dysk, potem załóż na tym pożyczonym dysku katalog o takiej samej nazwie jak katalog w którym przechowywałeś muzykę na starym dysku, a potem zrób to co napisałem wyżej.

Jeśli i to też nie pomoże, to zostaje jeszcze jedna możliwość, podczas startu komputera włóż swoją płytę z systemem Vista i naciśnij łącze Napraw komputer, potem postępuj wg. poleceń.

Powinno pomóc.

(system) #3

Dzięki za odpowiedź ale tak:

po wybraniu kliknięciu lewym klawiszem myszy na ten link muzyka wyświetla się tylko: kopiuj, zmień nazwę, właściwości. A właściwości są puste - nie ma tej zakładki lokalizacja jak przy innych.

z tym dyskiem twardym to jest tak, że ja ciągle mam ten sam dysk twardy non-stop podpięty. Raz tylko go odłączyłem a gdy chciałem użyć linku muzyka w pasku start wyskoczył ten błąd i przycisk stracił funkcjonalność.

Z dyskiem systemu nie chce na razie zbytni kombinować. Mam tylko recovery disk dołączony do laptopa i na nim jest ta vista.

(Ptadla) #4

Cóż wygląda mi to na problem z rejstrem systemowym, spróbuj użyc funkcji przywracania systemu. Może to pomoże. Jeśli nie to oczywiście poczekaj na inne posty, ale IMHO, na problemy z rejstrem jest tylko jedno rozwiązanie - reinstalka systemu :frowning:

(system) #5

Chyba będzie konieczna reinstalka. Jeszcze jedna podpowiedź co do problemu - może kogoś nakieruje na właściwe rozwiązanie:

kiedy wchodzę w właściwości jedyne co mogę zmienić to atrybuty (ukryty, archiwalny). Kiedy coś zaznaczę i kliknę zastosuj wyskakuje błąd:

"Wystąpił błąd podczas stosowania atrybutów do pliku:

System nie może odnaleźć określonej ścieżki"

i tylko ignoruj albo anuluj mogę kliknąć.

(Ptadla) #6

Próbowałeś z tym przywracaniem systemu? Jeśli już zrezygnujesz całkowicie to najpierw spróbuj użyć opcji Napraw komputer tak jak ci napisałem.

(system) #7

znalazłem rozwiązanie. Nie jestem jedyny z tym problemem ale wątków na ten temat brak po polsku w internecie (do drugiej w nocy szukałem). Należy wprowadzić zmianę w rejestrze w lokalizacji:

HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ User Shell Folders

I tam wybrać folder, którego problem dotyczy, zmienić lokalizację po czym zrestartować komputer.

(Ptadla) #8

Proponuje przenieść ten wątek do katalogu "Porady". BTW. mówiłem, że to coś z rejestrem :smiley: .

(Asiek74) #9

Dzięki za podpowiedź :slight_smile: Miałam ten sam problem i pomogło. Teraz tylko została mi żółta ikonka i nie mogę jej zmienić na niebieską jak była wcześniej przy katalogu Muzyka.