Problem z lunuxem

Chciałem was poprosić o pomoc, gdyż doinstalowałem sobie linux-a Ubuntu i straciłem XP(chyba).Za każdym razem kiedy dokonuje ponownego rozruchu laptopa system automatycznie loguje eis na linuxie i nawet nie pojawia eis menu wyboru systemu.Troszkę to dziwne gdyż podczas instalacji system ponoć miał zainstalować ten dodatkowy system na partycji Ext3 (logistycznej). Dodatkowo jak otwieram mój komp. zamiast 2partycji(C i D) jest tylko jedna .Jak macie pomysły jak mogę odzyskać mojego XP to proszę pisać.Poniżej zamieszczam informacje o moim laptopie:

Komputer:

System operacyjny Microsoft Windows XP

Professional

Dodatek service pack systemu operacyjnego Dodatek Service Pack 2

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Płyta główna:

Typ procesora Mobile Intel Celeron M

380J, 1600 MHz (16 x 100)

Nazwa płyty głównej Dell ME051

Mikroukład płyty głównej Intel Alviso-G i915GM

Pamięć fizyczna 2 Gb (DDR2-533 DDR2 SDRAM)

Typ BIOS’u Phoenix (06/29/06)

a oto ten linux:

Ubuntu 8.10 Desktop (the latest version): Includes the latest enhancements and is maintained until 2010 Grub

Zle myslisz zaden system nie jest “doinstalowany” wskazujesz miejsce na dsyku instalacji a to o czym Ty piszesz to jest system plikow na ktory jest formatowana partycja . Jak masz tylko system plikow o wielkosci Twojego dysku to sformatowales caly dysk pod Ubuntu.Teraz muszisz na nowo zainstalowac Windows Xp .

A wystarczy poczytac instaltor jest przeciez w polskiej wersji jezykowej , sciagnac sobie prezentacje jest gdzies na dobrych programach , poczytac forum.ubuntu.pl i bys wiedzial jak zainstalowac Ubuntu bez “utraty” Windows.

Według Ciebie nie mam już szans aby odzyskać Windowsa XP?

Bo podczas instalacji Linux pytał mnie o rozszerzenie partycji C o 5G aby tam umieścić Linux-a i utworzenie pod partycji ext. 3

maniek2808 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu oraz nie używając polskich znaczków (ę, ą, ś, ż, ź, ć, ń, ł, ó). Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.

Noea , uwaga dotycząca polskich znaczków, także i Ciebie dotyczy.

Poza tym Linux sformatował mi tylko pod-partycje 5g.