Problem z Machine_check_exception oraz inne - prośba o pomoc

Witam serdecznie,

Piszę z prośbą o pomoc, bo mój komputer daje mi nieźle popalić. Główny problem to jego wieszanie się - czasami nawet dwa-trzy razy dziennie, czasami co kilka dnia. Pokazuje się wówczas blue screen z różnymi rzeczami. Ostatnio pojawił się błąd: Machine_check_exception a poniżej numer Stop 0x0000009C itd. Ale nie zawsze taki wyskakuje. Ostatnio wyskoczył mi na przykład błąd dotyczący nv4_disp.dll z opisem PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA: Inny problem to sporadyczne resetowanie się komputera. Poniżej zamieszczam błędy z dziennika zdarzeń systemu, które się pojawiają:

żółte:

  • (disk) Podczas operacji stronicowania wykryto błąd urządzenia \Device\Harddisk0\D.

  • (tcpip) Protokół TCP/IP osiągnął limit zabezpieczeń ustalony dla liczby równoczesnych prób połączeń TCP.

  • (MrxSmb) Readresator nie może zarejestrować adresu dla transportu NetBT_Tcpip_{B7907EE6-D88B-4895- z następującego powodu: . Transport jest w trybie offline.

czerwone:

  • (NetBT) Nie można zarejestrować nazwy „DOM :0” w interfejsie o adresie IP xxx.xxx.x.xxx. Komputer o adresie IP xxx.xxx.x.xxx nie zezwolił na przejęcie tej nazwy przez ten komputer.

  • (Service Control Manager) Nie można uruchomić usługi FLEXnet Licensing Service z powodu następującego błędu: Usługa nie odpowiada na sygnał uruchomienia lub sygnał sterujący w oczekiwanym czasie.

  • (sr) Filtr Przywracania systemu napotkał nieoczekiwany błąd ‘0xC000007F’ podczas przetwarzania pliku ‘’ w woluminie ‘HarddiskVolume4’. W rezultacie zostało zatrzymane monitorowanie woluminu.

Ponadto w dzienniku zdarzeń aplikacji pojawiają się też błędy czerwone związane z Wordem i Torrentem:

czerwone:

  • (Application error) Aplikacja powodująca błąd utorrent.exe, wersja 1.8.2.14458, moduł powodujący błąd msvcrt.dll, wersja 7.0.2600.5512, adres błędu 0x000372e3.

  • (Microsoft Office 10) Faulting application winword.exe, version 10.0.2627.0, faulting module msctf.dll, version 5.1.2600.5512, fault address 0x0001fcbe.

Spośród najczęściej występujących jest ten pierwszy o dysku. Pod literką D mam jedną z partycji, jeśli to o to chodzi, pozostałe partycje tego dysku nie robią problemu.

Poniżej zamieszczam dane systemowe, pobrane programem Advanced WindowsCare, którym zresztą regularnie próbuję naprawiać rejestr:

http://www.wklejto.pl/35289

a także wykaz z hijacka, którego też ostatnio sprzątałem, ale zawsze tam może coś być i byłbym wdzięczny za przejrzenie:

http://www.wklejto.pl/35290

Dodam ponadto, że czasami zdarza się całkowite zamulenie komputera, a zużycia pamięci sięga maximum, ale ostatnio jakoś to minęło. To co istotne to fakt, że te bluescreeny występują częściej, gdy dokupiłem nową pamięć Ram (miałem dwie kostki po 256, a teraz dokupiłem dwie po 1), ale zanim to zrobiłem to też występowały błędy tyle że rzadziej. Nie sądzę jednak, żeby była to przyczyna wszystkich z błędów wyżej wymienionych. Byłbym wdzięczny za ewentualną pomoc i doradzenie w czym tylko się da z rzeczy powyżej.

Będę bardzo wdzięczy za pomoc!