Problem z mailem

mam mozillę thunderbird…i załączniki są zapisywane w plikach które nie umiem otworzyć:) po kliknięciu wyskakuje wiadomośc typu:wybierz program z listy lub znajdź w necie…

Więc jakiego programu uzyć do otwarcia tego typu plików lub może coś trzeba przestawić w mozilli thunderbird??

A jakie rozszerzenie ma ten plik?

teraz nie jestem w stanie Ci tego okreslić…bo skasowałem niechcący ten plik…był to instalator programu antyspaweru itd…i mam taki problem w tym że jeśli ktoś mi prześle jakiś załacznik: czy to notatki czy tez jak w przypadku jakiś programik mam trudność z otwarciem tego…

Andre24 W prawdzie nie znam się thunderbirdzie ale mi to wygląda na jakieś zabezpieczenie, żebyś nie otworzył pliku który np. zawiera wirusa, poszukaj w ustawieniach takiej opcji jak blokowanie załączników, czy coś w ten deseń

SzymSzejdi skoro się znasz, to po co piszesz ??

Andre24 pliki załączników w TB otwiera domyślny program, jaki jest z nimi skojarzony. Jeżeli otrzymasz załącznik w formacie, którego system nie potrafi rozpoznać, to go nie otworzy. Jeżeli masz problem z otwieraniem załączników to zapisz je na dysku i spróbuj wtedy.

Taka sytuacja może wystąpić w momencie, gdy używamy antyvira, posiadającego opcje skanowania poczty lub gdy załącznik jest “zdeaktywowany” przez serwer, z którego pochodzi podejrzany plik (niektórzy usługodawcy pocztowi stosują takie rozwiązania).

Ja bym stawiał na problemy w systemie. Używam TB na kilku różnych komputerach (łącznie z linuksem) i nie ma problemów, jakie opisujesz.

da się to jakoś sprawdzić i naprawić bez robienia formatu:)?

Monczkin Outlook ma domyslnie włączoną opcję blokowania załączników więc myślałem że i tutaj jest podobnie