Problem z mała ilością fps-ów w grach

Witam wszystkich ;D Mam problem otóz od niedawna mam nowego kompa intel core 2 duo e4600 2gb ddr2 ram geforce 8600gt 256ddr3 dysk 500gb zasilacz 350w. Przetestowałem kilka gier i okazało sie że mam strasznie mało fps :?. Oblivion chodzi w rozdziałce 800x600 detale średnie i 20-30fps i do tego występuja artefakty z cieniami :frowning: . W rome total war wszystko max i 25-40 fps, w starej juz grze enemy territory na mapie radar przy rodziałce 800x600 i wysokich detalach mam 15-40fps . Moim zdaniem powinno być dużo wiecej. Sterowniki 163.71,system po formacie karta sie niegrzeje bo sprawdzałem. Plis pomóżcie

Ta karta grafiki nie jest zbyt silna do wymagających gier.

Nom wiem ale zobacz tu http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=4 … r_numer=11 na maxa chodzi i 50fps a mi jeszcze do tego jakieś artekfakty sie pokazuja

Może coś obciąża komputer w czasie gry?

hmm raczej nie ale zobacze

artefakty? Oo jakie są temperatury? Podaj w stresie i w spoczynku.

Jaką masz płytę główną? daj screena z GPU-z na zakładce Graphic Card.

Przykład:

48100.png

Dodane 17.02.2009 (Wt) 18:00

BTW: Problem może polegać na źle ustawionych sterach.

ustaw tak jak TU

Temperatura normlana 43 C w stresie 49-50 C. Płyta główna gigabyte p31-s3g. A oto screen

http://img19.imageshack.us/img19/9444/grafikayu1.jpg .

ustawiłeś tak jak ci pokazałem?

Stery najnowsze?

tak stery najnowsze zrobilem tak jak mówiles ale nadal to samo. Zauważyłem ze jak włącze obliviona wczytam stan gry to mam stałe 60fps lecz po jakiejs minucie zaczynaja spadac do 20-30

a temp procka ?

normlanie 50 C a podczas grania 52 C

hmmm, wyczerpały mi się pomysły. Jak coś wykombinuje dam znać.

to moze byc problem wynikajacy z jakiegos przepalenia procesora. miałem kiedys cos podobnego. niby temp w normie jednak na procesorze do zera wyparowała oO pasta termoprzewodząca. moze tu tkwi problem : )

Też mi sie tak wydaje że to wina procka. Przetestuje jeszcze karte i procka 3d markiem i zobaczymy. w 3d marku 2003 miałem 10000pkt. To coś mało. Z testami z grafika wszystko ok, lecz podczas 2 testu cpu fps sięgały 3-10fps;/

PS; Zauważyłem coś dziwnego w everescie w zakładce przetaktowywanie

Częstotliwość taktowania procesora 2398.55 MHz (oryginalny: 2400 MHz)

Mnożnik procesora 4.0x

Procesor FSB 600 MHz

i co jakies 10sekund tam gdzie jest mnożnik procesora zwieksza sie do 11,5 albo 16 a potem wraca tak samo jest z fsb jest 600mhz a spada do 200

w biose ustaw mnożnik na sztywno.

Ustawiłem tak jak mówiłes juz nie skacze. Ale nadal mam ten problem z fpsami ;/

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Ok już sobie poradziłem :smiley: . Problemem były złe ustawienia biosu. Procesor zamiast normalnie chodzic z taktowaniem 2*2.4 ghz chodzil z taktowaniem 2* 1.2 ghz.

domyślam się że mnożnika nie ustawiłeś poprawnie :slight_smile: