Problem z Mandirwą 2007

(Damian350z) #1

Witam. Mam problem z Linuxem zainstalowałem Mandrive wszystko było OK oczywiście Mandriva nie znalazła mojej drukarki Canona IP1600 i mojego Radka 9550 ale karte ustawila sie na domyślną w konfiguracji było ustawione na 16 bit przestawiłem na 24 (w grafice) zakończenie instalacji i uruchomienie Linuxa odpalam mandrivę wszystko jest OK. ładuję się pokazuje się biała kreska w lewym górnym rogu która miga przez jakiś czas potem z nika i nic się nie dzieje dioda od twardziela tez nie miga mam tylko ciemność na monitorze poratujcie koledzy.

Pozdro

(Soren) #2

Zmień dystrybucje na najnowsze ubuntu. Ma jądro 2.6.20 przez co wykrywa większą ilość sprzętu niż mandriva.

Pozatym mandriva to syf nie warto tego wogóle instalować :slight_smile:

(Damian350z) #3

Tylko że wiesz ja mam najnowsze Ubuntu ale nawet niechce mi się uruchomic program instalacyjny po ładowaniu ma czarny ekran i nic więcej tylko że to jest przed instalacja Ubuntu a w mandarynie odwrotnie, Mogę stwiedzić jedno chce korzystac z linuxa ale mam do niego pecha bo albo problem z netem lub z drukarka lub z czymś innym :frowning:

Zainstalowałem na nowo Mandaryne i znowu to samo HELP!!

(Soren) #4

źle system rozpoznaje twoja grafike...możesz spróbuwać z konsoli ściągnąć i zainstalować stery do ati a potem odpowiednio zmienić wpis sterownika w xorgu...

(Monczkin) #5

DamianAMD popraw tytuł na konkretny.

(Damian350z) #6

Kiedy konsola się nie otwiera, cos mi się zdaje że znowu moja przygoda z Linuxem się źle zakończy 3 podejścia i ***** najpierw internet potem sumy a teraz to

(Soren) #7

odpal system bez iksow i wtedy zainstaluj stery...

(Damian350z) #8

Małe pytanie jak bo ja jestem początkujący w tych sprawach

(roobal) #9

Dla kogo syf dla tego syf, jakoś ja nie narzekam na Mandrivę i bardzo pięknie się u mnie spisuje, natomiast ubuntu to dla mnie syf, bo się sypie strasznie, oczywiście mowię o 6, ubuntu 7 dopiero testuję i póki co jakoś działa.

Co do radeona proponuję zainstalować sterowniki ze strony producenta

Pozdrawiam!

(Monczkin) #10

DamianAMD prosiłem o coś. Może tak zaczniesz panować nad słownictwem :?