Problem z Mandirwą 2007

Witam. Mam problem z Linuxem zainstalowałem Mandrive wszystko było OK oczywiście Mandriva nie znalazła mojej drukarki Canona IP1600 i mojego Radka 9550 ale karte ustawila sie na domyślną w konfiguracji było ustawione na 16 bit przestawiłem na 24 (w grafice) zakończenie instalacji i uruchomienie Linuxa odpalam mandrivę wszystko jest OK. ładuję się pokazuje się biała kreska w lewym górnym rogu która miga przez jakiś czas potem z nika i nic się nie dzieje dioda od twardziela tez nie miga mam tylko ciemność na monitorze poratujcie koledzy.

Pozdro

Zmień dystrybucje na najnowsze ubuntu. Ma jądro 2.6.20 przez co wykrywa większą ilość sprzętu niż mandriva.

Pozatym mandriva to syf nie warto tego wogóle instalować :slight_smile:

Tylko że wiesz ja mam najnowsze Ubuntu ale nawet niechce mi się uruchomic program instalacyjny po ładowaniu ma czarny ekran i nic więcej tylko że to jest przed instalacja Ubuntu a w mandarynie odwrotnie, Mogę stwiedzić jedno chce korzystac z linuxa ale mam do niego pecha bo albo problem z netem lub z drukarka lub z czymś innym :frowning:

Zainstalowałem na nowo Mandaryne i znowu to samo HELP!!

źle system rozpoznaje twoja grafike…możesz spróbuwać z konsoli ściągnąć i zainstalować stery do ati a potem odpowiednio zmienić wpis sterownika w xorgu…

DamianAMD popraw tytuł na konkretny.

Kiedy konsola się nie otwiera, cos mi się zdaje że znowu moja przygoda z Linuxem się źle zakończy 3 podejścia i ***** najpierw internet potem sumy a teraz to

odpal system bez iksow i wtedy zainstaluj stery…

Małe pytanie jak bo ja jestem początkujący w tych sprawach

Dla kogo syf dla tego syf, jakoś ja nie narzekam na Mandrivę i bardzo pięknie się u mnie spisuje, natomiast ubuntu to dla mnie syf, bo się sypie strasznie, oczywiście mowię o 6, ubuntu 7 dopiero testuję i póki co jakoś działa.

Co do radeona proponuję zainstalować sterowniki ze strony producenta

Pozdrawiam!

DamianAMD prosiłem o coś. Może tak zaczniesz panować nad słownictwem :?