Problem z Mandriva 2008-Neostrada SpeedTouch330

Cześć,

mam problem z poniższą konfiguracją:

Mandriva 2008.1 Spring, neostrada, modem SpeedTouch 330,

zainstalowałem sterownik do tego modemu z rpmfind.net, skonfigurowałem w kreatorze połączenia sieciowego i działało kilka miesięcy bez zarzutów.

Nagle przestało działać - po wlączeniu kompa (tak jak to zwykle robiłem) daje połącz siec na interfesie pppo wyskakuje okienko łączenie i nic,

łączenie trwa wiele minut i bez skutku, a modem działa, bo na tym samym kompie na windzie xp jest Neostrada.

Dodam, że w ostatnim czasie nie instalowałem niczego nowego , ani nie zmieniałem nic w konfiguracji systemu.

Wiem, że pytanie jest dość ogólnikowe, ale jestem początkującym użytkownikiem linuxa i zastanawia mnie głównie skąd takie zaburzenie pracy systemu i od czego zacząć poszukiwania błędu.

pozdrawiam

blondyn007 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.