Problem z Mandriva. Uciete okno

Witam

Jestem świeżym użytkownikiem linuksa. Mam problem z okienkami w mandrivie a dokładnie chodzi o to ze są ucięte. Nie ma tego paska gdzie minimalizuje sie okno, powieksza i zamyka. Jak mogę przywrócić ten pasek spowrotem albo co robic aby juz nigdy wiecej nie znikal.

Mam jeszcze 2 pytania co do mandrivy.

Jak wlaczyć lub zalogować sie na konto roota?

Jak zainstalować sterowniki do karty graficznej Readon 9550 i Kadu. (woogle jak cokolwiek instalowac w linuksie)

Pozdrawiam

Na większość pytań odpowiedź znajdziesz tutaj i tutaj.

a co z tym paskiem?

I jak zalogowac się na konto roota bo szukałem w necie i nie moglem znaleść odpowiedzi

To widać że słabo szukałeś. W konsoli wpisz su (enter), hasło i już jesteś na roocie.

A wiesz może co zrobic z tym paskiem?

miałem podobny problem z tym paskiem w okienkach, zrobiło mi się tak przy zmienianiu motywów, dokładnie nie pamiętam jak to “naprawiłem” (bo zmiana motywu nie zawsze dawała pożądany efekt) ale z tego co pamiętam to wszystkie czynności wykonywałem w

System -> Konfiguracja -> Centrum Sterowania a następnie zakładka Wygląd i Motywy

Ten pasek ma swoją nazwę i nazywa się “paskiem tytułu” również miałem ten sam problem przy zmianie motywów. domniemam, że korzystasz ze środowiska graficznego KDE, więc może ta komenda coś pomożę:

kwin --replace

jeśli jednak korzystasz z Gnome to spróbuj:

metacity --replace

pozdrawiam!