Problem z mapowaniem udziału w QNAP TS-231P

Witam.

Jestem w trakcie konfiguracji serwera NAS QNAP. Mam problem z mapowaniem udziału na komputerze użytkownika. Stworzyłem użytkowników, grupy oraz udziały. Nadałem użytkownikom oraz grupom uprawnienia READ/WRITE.


Za pomocą programu QFinder Pro, robię mapowanie dysku sieciowego, pyta o wybranie udziału, woła o login i hasło, wpisuję te administratora i mapowanie kończy się pomyślnie. Natomiast gdy wpisuje dane stworzonego użytkownika to przez chwilę pojawia się komunikat, że trwa łączenie i ponownie prosi o wpisanie poświadczeń, bez żadnego komunikatu z błędem. 1

Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam

Hej,

  • A jak wpiszesz ponownie poświadczenia, to znów pyta o login i hasło?
  • Na pewno poprawnie wpisujesz te dane?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Tak. Pojawia się to samo okienko tylko, że w języku angielskim. Dane wpisuje poprawnie, bo gdy loguje się na konto przez przeglądarkę to system mnie wpuszcza.

A próbowałeś zmapować dysk korzystając z narzędzi wbudowanych w systemie?

Tak próbowałem. W sumie qnap też to oferuje, przekierowuje do systemowego mapowania dysku sieciowego tylko, że z od razu wpisuje za nas ścieżkę, w tym wypadku \it-nas-01\informatyka

A jakbyś zamiast po nazwie mapował po adresie IP?

Czy nazwa, czy IP nie ma znaczenia przy dostepach.

Pytanie czy użytkownik na pewno posiada uprawnienia, tj. oprócz dostepu do zasobu czy ma uprawnienia do folderu, czy nie należy do grupy, ktora nie ma uprawnień? System uprawnień działa tak, że użytkownik w grupie bez uprawnień ma wyższy priorytet, niż w grupie z uprawnieniami.

1 polubienie

Problem rozwiązany. Okazało się, że problem był spowodowany tym, że najpierw na tym samym komputerze zalogowałem się poświadczeniami admina, a potem studenta. W szkole na laptopach uczniowskich poświadczenia działają poprawnie.

1 polubienie