Problem z matrycą - paski po uruchomieniu

(Bartex95) #1

Witam serdecznie! Problem jest następujący: na wyświetlaczu laptopa (HP Pavilion G6), po uruchomieniu, wyświetlają się paski załączone na zdjęciu, ew. wszystko znika. Prędzej zostałem poinformowany, że laptop był podłączony po hdmi do tv i nic nie wyświetlał, dlatego rozebrałem laptop, sprawdziłem GPU i wszystko było ok, po czym sam jeszcze raz podłączyłem sprzęt po hdmi i okazało się, że obraz jest wyświetlany, z tym że poprzedni testerzy nie wyczekali czasu ładowania systemu. Moje pytanie w tym miejscu jest następujące: czy mogę być na 100% pewny, że to matryca i czy mogę na spokojnie sprowadzić ją z neta i czy ew. może to być część używana?

12736883_1045333435509690_688144520_o.th

(drunkula) #2

Jeżeli nie posiadasz wiedzy na tak podstawową diagnostykę, to lepiej niech serwis się tym zajmie.

Doprawdy? Może podzielisz się metodą sprawdzenia GPU? Serio, ciekawy jestem.

(system) #3