Problem z matrycą - paski po uruchomieniu

Witam serdecznie! Problem jest następujący: na wyświetlaczu laptopa (HP Pavilion G6), po uruchomieniu, wyświetlają się paski załączone na zdjęciu, ew. wszystko znika. Prędzej zostałem poinformowany, że laptop był podłączony po hdmi do tv i nic nie wyświetlał, dlatego rozebrałem laptop, sprawdziłem GPU i wszystko było ok, po czym sam jeszcze raz podłączyłem sprzęt po hdmi i okazało się, że obraz jest wyświetlany, z tym że poprzedni testerzy nie wyczekali czasu ładowania systemu. Moje pytanie w tym miejscu jest następujące: czy mogę być na 100% pewny, że to matryca i czy mogę na spokojnie sprowadzić ją z neta i czy ew. może to być część używana?

12736883_1045333435509690_688144520_o.th

Jeżeli nie posiadasz wiedzy na tak podstawową diagnostykę, to lepiej niech serwis się tym zajmie.

Doprawdy? Może podzielisz się metodą sprawdzenia GPU? Serio, ciekawy jestem.

Nie możesz! Podłącz laptopa do zewnętrznego monitora. Jeśli będzie normalny obraz, to faktycznie winna jest matryca. Jeśli jednak będzie podobnie jak na obrazku, to winna jest raczej karta graficzna.

***

Poraj, przecież napisałem, że podłączyłem i wszystko było ok. W takim razie zamawiam matryce, temat do zamknięcia.