Problem z matrycą w Acer Travelmate 4060

Otóż mam taki problem, dostałem od kumpla laptopa (jest niby uszkodzony tzn matryca sie zwiesza) dlatego nie chciał za niego kasy, ja go wzięłem i gdy go włączyłem nic się nie działo, ale gdy ruszyłem ekranem i trzymałem to obraz się pojawił. Ale gdy puściłem, z powrotem się zwiesił.Dorzucam że wszystko elegancko działa na zewnętrznym monitorze. Rozbierałem go i sprawdzałem co się stało i okazało się, że to problem z tasiemką od matrycy (nie byłem tym jakoś specjalnie zaskoczony). Problem był z końcówką taśmy - gdy dociskałem ją, to wszystko było w porządku, więc podkleiłem to wszystko taśmą… Było dobrze, lecz od jakiegoś czasu mam znów ten sam problem. Rozbierałem i podklejałem jeszcze raz taśmą, lecz to nic nie daje. Chcę raz na zawsze pozbyć się tego problemu, jest na to jakiś domowy sposób, czy musze oddać laptopa do serwisu? I (o ile nie będzie innego sposobu) ile taka naprawa mogłaby wynieść?

Skoro nie było taśmy orginalnie była wymieniana matryca i możliwe że na używane więc jes prawdopodobne że jest uszkodzone złącze matrycy. Należało by może delikatnie dogiąć ale z tym trzeba uważać bo matryce są dość kruche jak dla zwykłego śmiertelnika trzeba wiedzieć jak się z tym obchodzić. Oddaj raczej do jakiegoś serwisu. Możliwe jest jeszcze że wina leży po stronie tasiemki która należało by wymienić. Ale nie mając tych rzeczy ciężko jest stwierdzić co i jak. Najdroższa jest wymiana matrycy tasiemka w zależności od lapka.