Problem z matrycą?

witam,

podczas normalnej pracy na laptopie w pewnym momencie matryca zrobiła się nagle szara i tak pozostało. Po ponownym restarcie wszystko wróciło do normy, czy to jakiś niepokojący objaw zwiastujący przyszłe problemy? Przyznam szczerze, że zaniepokoiło mnie to bardzo. Co z tym zrobić? Dodam jeszcze, że jakieś 20 min wcześniej wyłączyli u mnie na chwilę prąd, a lapek był w tym momencie tylko na zasilaniu sieciowym. Czyżby to miało wpływ na to zdarzenie? Laptop to HP510 RU964AA.

y… czy przypadkiem poprostu lapek podczs gdy odłączyly prąd nie przełączył się na oszczędzanie energi ? a co za tym idzie min zmniejszył jasność wyświetlacza ?

na 90 % tak właśnie się stało … więc zwiększ jasność w opcjach :slight_smile:

nie wiem czy w każdym HP tak samo się to robi ale u mnie w nx7300

trzymasz FN i klikasz F9 lub F10 i zwiększasz lub zmniejszasz jasność ekranu :slight_smile:

matryca zrobiła się całkowicie szara ale dopiero po około 20 min od ponownego włączenia, poza tym gdy całkowicie zmniejszę jasność ekranu to i tak widać obraz, a w moim przypadku matryca zrobiła się poprostu koloru szarego i nic więcej a pomógł dopiero restart

Złączono Posta : 14.11.2007 (Sro) 16:43

a czy istnieje jakiś program diagnostyczny, za pomocą którego móglbym przetestować matrycę oraz pozostałe elementy lapka, które mogłyby być potencjalnym sprawcą takich objawów. Jeśli istnieje, to jaki?