Problem z matrycą?

(Yogi Fazzi) #1

witam,

podczas normalnej pracy na laptopie w pewnym momencie matryca zrobiła się nagle szara i tak pozostało. Po ponownym restarcie wszystko wróciło do normy, czy to jakiś niepokojący objaw zwiastujący przyszłe problemy? Przyznam szczerze, że zaniepokoiło mnie to bardzo. Co z tym zrobić? Dodam jeszcze, że jakieś 20 min wcześniej wyłączyli u mnie na chwilę prąd, a lapek był w tym momencie tylko na zasilaniu sieciowym. Czyżby to miało wpływ na to zdarzenie? Laptop to HP510 RU964AA.

(Clubbasse207) #2

y... czy przypadkiem poprostu lapek podczs gdy odłączyly prąd nie przełączył się na oszczędzanie energi ? a co za tym idzie min zmniejszył jasność wyświetlacza ?

na 90 % tak właśnie się stało ... więc zwiększ jasność w opcjach :slight_smile:

nie wiem czy w każdym HP tak samo się to robi ale u mnie w nx7300

trzymasz FN i klikasz F9 lub F10 i zwiększasz lub zmniejszasz jasność ekranu :slight_smile:

(Yogi Fazzi) #3

matryca zrobiła się całkowicie szara ale dopiero po około 20 min od ponownego włączenia, poza tym gdy całkowicie zmniejszę jasność ekranu to i tak widać obraz, a w moim przypadku matryca zrobiła się poprostu koloru szarego i nic więcej a pomógł dopiero restart

Złączono Posta : 14.11.2007 (Sro) 16:43

a czy istnieje jakiś program diagnostyczny, za pomocą którego móglbym przetestować matrycę oraz pozostałe elementy lapka, które mogłyby być potencjalnym sprawcą takich objawów. Jeśli istnieje, to jaki?