Problem z matrycą

Mam pytanie.Uszkodził mi się laptop.Na matrycy wyświetla się lewa połówka czarna,a prawa działa normalnie.Czy to może być wina grafiki czy być może jest uszkodzona matryca?

Podłącz laptopa do zewnętrznego monitora (telewizora) i sprawdź, czy tam obraz będzie normalny. Wnioski same Ci się nasuną.

jojusz , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Moim zdaniem, albo uszkodzona/poluzowana taśma połączeniowa albo matryca. Warto sprawdzić to o czym pisze Poraj.

Podłączyłem laptopa do zewnętrznego monitora. Po odpaleniu laptopa na oddzielnym monitorze było wszystko dobrze,ale jak przeszło powitanie systemu , na laptopie ukazało się to co było, a na zewnętrznym monitorze wszystko zgasło .

Odinstaluj w Menadżerze Urządzeń sterowniki karty graficznej (rozwiń pozycję Karty graficzne, zaznacz swoją kartę i z górnego menu wybierz Usuń), wykonaj restart komputera i powtórz próbę jaką już wykonałeś. Podaj rezultat. Pamiętaj, że w laptopach zwykle daje się przełączać obraz między wyświetlaczami kombinacją klawiszy Fn+… To też wypróbuj.

Dziękuję za pomoc.