Problem z matrycą

(Jojusz) #1

Mam pytanie.Uszkodził mi się laptop.Na matrycy wyświetla się lewa połówka czarna,a prawa działa normalnie.Czy to może być wina grafiki czy być może jest uszkodzona matryca?

(system) #2

Podłącz laptopa do zewnętrznego monitora (telewizora) i sprawdź, czy tam obraz będzie normalny. Wnioski same Ci się nasuną.

jojusz , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

(witek-pl) #4

Moim zdaniem, albo uszkodzona/poluzowana taśma połączeniowa albo matryca. Warto sprawdzić to o czym pisze Poraj.

(Jojusz) #5

Podłączyłem laptopa do zewnętrznego monitora. Po odpaleniu laptopa na oddzielnym monitorze było wszystko dobrze,ale jak przeszło powitanie systemu , na laptopie ukazało się to co było, a na zewnętrznym monitorze wszystko zgasło .

(system) #6

Odinstaluj w Menadżerze Urządzeń sterowniki karty graficznej (rozwiń pozycję Karty graficzne, zaznacz swoją kartę i z górnego menu wybierz Usuń), wykonaj restart komputera i powtórz próbę jaką już wykonałeś. Podaj rezultat. Pamiętaj, że w laptopach zwykle daje się przełączać obraz między wyświetlaczami kombinacją klawiszy Fn+… To też wypróbuj.

(Jojusz) #7

Dziękuję za pomoc.