Problem z menadżerem urządzeń SCSI/RAID HOST CONTROLLER

A więc wyświetla mi się że SCSI/RAID HOST CONTROLLER jest koło tego znak żółty z wykrzyknikiem i dałem aktualizuj online czy jakoś tak ale nie może znaleźć. Wie ktoś jak mogę to naprawić??

Takie coś mam jak na to kliknę we właściwościach:

System Windows nie może załadować sterownika urządzenia dla tego sprzętu. Sterownik może być uszkodzony lub nieobecny. (Kod 39)

Beduin , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Masz dwa dyski połączone w RAID?Jeżeli nie to spokojnie to wyłącz.

Hmm a jak mogę to wszystko sprawdzić??

Windows w swojej bazie nie zawiera sterowników do każdego sprzętu i dlatego czasami trzeba doinstalować z plytki dostarczonej przez producenta (o czym przekonałeś się w innym wątku.)

Skoro nie wiesz o co chodzi z tym RAID to pewnie tylko masz biosie przełączony kontroler w tryb RAID, system tą sytuacje wykrywa i zgłasza brak sterowników.

To w jaki sposób mogę to wyłączyć ??

Nie musisz wyłączać, ale jeśli koniecznie chcesz, to PPM na danym urządzeniu i “wyłącz” :wink:

Możesz też to zrobić w Biosie, ale to różnie się robi, w zależności od typu płyty głównej i lepiej tam nic nie zmieniaj jeśli nie masz doświadczenia.

Ok dziex