Problem z Menedżerem Zadań

Cpuz nie jest testem, on tylko informuje co masz. Mem test sprawdza jak działa to coś.

to prawda ale za dużo roboty jest z mem testem i nie mam ochoty na sprawdzanie
tylko co on miał by takiego wykryć?

Błedy w kościach pamięci, jeżeli cos wykryje, to niekoniecznie bios winny braku danych. :wink: Jak działa stabilnie, to okej, nie musisz, ale jak coś się sypnie, czy BSODY, to wiesz o czego zaczynać. :wink:

tylko że po aktualizacji Biosu ten problem się pojawił

chociaż RAM może źle działa z tą wersją Biosu

Czy przez uszkodzoną kości RAM mogła by się uszkodzić karta graficzna? (Była to stara karta R7 370)
Bo ostatni mi na sekundę wywaliło mi chyba artefakty i po chwili stał się czarny ekran, po zmianie kart graficznej na (starą nie używaną kartę) wszystko jest już normalnie.

Wątplie. Uszkodzony ram też czasami może artefaktować.

Czy problem z Menadżerem Zadań po aktualizacji Biosu może być to że jest zamontowana bardzo stara karta graficzna? (AMD Radeon HD 6570) (tymczasowo)

nie

Zaczął bym od zresetowania task managera.
Trzeba wejść do rejestru
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\TaskManager
i usunąc klucz TaskManager
Po ponownym uruchomieniu komputera Menadzer powinien zresetować sie do ustawień domyślnych.
Ważne : Najpierw zrobić eksport gałęzi najlepiej od klucza CurrentVersion. Tak na wszelki wypadek.
System był wprawdzie zaktualizowany ale czort wie co sie wymienia a co zostaje.
Robiłbym to
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
sfc /scannow
Stara szkoła mówiła że bios sie aktualizuje jak coś żle chodzi lub po zmianie części gdy te nie bardzo współpracują ze starym biosem. Jak wszystko hula to lepiej nie ruszać.
A po każdej takiej operacji najbezpieczniej system zainstalować na nowo.
P.S. W Windows jest Diagnostyka pamięci. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać diagnostyka

1 polubienie

obraz

Mam usunąć wszystkie pliki w tym polderze czy cały folder?
I jak zrobić mam eksport gałęzi?

Sorry za tak późną odpowiedź

Masz z prawo_ kliku myszą kliknąć na TaskManager i wybrać opcję Usuń
Zanim to zrobisz, rozwiniesz klucze i dojdziesz do CurrentVersion. Z prawo_kliku myszą wybierzesz Eksportuj. Otworzy się okno w którym wybierzesz gdzie skopiować i jak nazwać. Broń boże nie zmieniać nazwy rozszerzenia. Jak by co to wystarczy kliknąć na ten plik i wybrać opcję Scal

Wyeksportowałem go na pulpit i mam teraz go scalić? I jak go przywrócić gdyby coś nie działało?
I jak miałem opcje gdzie go zapisać to trzeba było dać nazwę to trzeba dać nazwę taką jak się nazywa ten folder?obraz

Przeciez ci dokładnie napisałem co masz robić. To co wyeksportowałeś to twoje zabezpieczenie gdyby usunięcie klucza o nazwie TaskManager spowodowało jakieś problemy.
Teraz masz usunąć klucz TaskManager i zrestartować system. To powinno zrestartować Menadżer zadań.
To co masz wyeksportowane na Pulpit to po to gdyby np. w ogóle nie działał Menadżer. Wtedy wybierzesz ten wyeksportowany plik (musi miec rozszerzenie reg) i z prawokliku wybierzesz Scal.
Nazwa tego co zapisałes na pulpit to CurrentVersion.reg

Niestety nadal Menadżer nie pokazuje szczegółów RAMu

Czy tu powinno być równe 16GB obraz

Zaokrąglenie & przeliczenie.
Mi też mysz zżarła 100 MB, bez paniki.
image

Około 100 MB z ramu idzie na tzw. pamięć sprzętową zarezerwowaną (bios, podstawowe sterowniki)
Wklej to co marcin20000

Otwórz monitor zasobów, wybierz Pamięć i wstaw ten obrazek

obraz

Wygląda na to że to cos z biosem. Właściwie to powinieneś się cieszyć ponieważ problemem jest z reguły to że tej zarezerwowanej jest za dużo, bywa że i połowa całej.
Tylko że dalej nie masz po prawej stronie info i u góry również. No i masz 16 GB a do użytku masz 15.9.
Menadżer został zresetowany więc to nie jego wina ze czegoś nie wyswietla. Być moze system nie dostaje takich informacji. Ja bym sie nie przejmował. Jeśli komputer chodzi bez problemu to gwizdać na to. Co najwyżej obserwować