Problem z menedżerem zadań

Mam taki problem nie jestem zaawansowany i nie znam sie na komputerach .
Mój menedżer zadań się nie otwiera i komputer bardzo głośno pracuje.
Proszę o pomoc.

Głośna praca może wynikać z zakurzenia się części w komputerze czy też zużycia się kiepskiej pasy termo-przewodzącej/termopadów.

Błąd z otwieraniem się menadżera zadań może naprawi jednorazowe “uruchom ponownie” jak nie wymusiła tego w ciągu miesiąca jakaś aktualizacja co wymaga “uruchom ponownie”; potem to może infekcja blokująca ten program dla zmniejszenia szansy opanowania/przerwania jej.

Link ponizej. Przeczytaj. Ale ja bym zaczynał od wiersza poleceń(administrator) i komendy:
sfc /scannow

Moze tylko uszkodzony plik.

A potem lektura. Z uwzglednieniem możliwości infekcji.
Moze logi z frst.

https://www.easeus.com/computer-instruction/task-manager-not-opening-or-responding.html

Wchodze w wiersz poleceń i wpisuje komendę ale ja się na tym nie znam i nie wiem co dalej

Z poziomu CMD nie usuniesz fizycznej farmy kurzu w obudowie.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System] “DisableTaskMgr” =dword:00000000

Skopiuj całość powyższego wpisu, wklej do pliku tekstowego, zmień rozszerzenie z txt na reg
Utwórz punkt przywracania.
Z prawokliku kliknij na plik i wybierz Scal.
Restart systemu.

Nie zapomnij o punkcie przywracania bo jakby coś poszło nie tak to przywrócisz rejestr.

Menedżer zadań działa ale komputer jest cały wyczyszczony i dalej głośno chodzi w sensie raz normalnie a raz bardzo pracują wentylatory

No to tu już proś sprzętowców. Zrób po prostu nowy post w innym dziale.
Z reguły wentylatory chłodzą i chodzą w zalezności od stopnia obciążenia procesora, karty.

dZISIAJ RANO PO WŁĄCZEMIU KOMPUTERA WSZYTKO DZIAŁA KOMPUTER CHODZI CICHO A MENEDŻER ZADĄŃ SIĘ WŁĄCZA dZIĘKI