Problem z Menu Start

Witam! Nie wiem co się stało, ale nie działają mi niektóre aplikacje, które chcę włączyć z Menu Start Windows 10. Załączam GIF aby było wiadomo o co mi chodzi. Oczywiście sam msconfig działa gdy go odpalam w menedżer zadań, jednak tutaj to nie działa. :frowning_face:

“C:\Windows\System32\WindowsPowerShell\v1.0\powershell.exe” uruchom jako admin i wklej Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”} i spróbuj w powershell wklepać sfc /scannow. Jak te zabiegi nie pomogą to tylko nadpisać system. Otwórz ISO w exploratorze Windows i uruchom setup, system się zainstaluje od nowa “nadpisze”, wszystkie programy i ustawienia pozostaną na swoich miejscach.

1 polubienie

@stens1950
sfc /scannow nic nie znalazło.

Wkleiłem tę komendę co na górze napisałeś i niestety to samo.
WIN + R wpisuję msconfig i działa (z menedżera zadań też działa), lecz nie da się odpalić z Menu Start msconfig oraz innych (nie wszystkich) programów.

No to pozostało Ci tylko go “nadpisać”. Wejdź https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 możesz ściągnąć ISO (ale odpowiednie do Twego systemu) lub kliknąć na “zainstaluj teraz”

1 polubienie

@stens1950
Da się jakoś inaczej? Mam Windows 10 na PenDrive.

Zrobiłem nowe konto lokalne administratora i teraz już wszystko działa, dzięki za pomoc! :wink:

Zrobiłem nowe konto administratora usunąłem aplikację Xbox i znowu to samo.
#Windows10Logic

To jej nie usuwaj. Microsoft lepiej wie, co jest dobre dla użytkowników :wink:
Tak na poważnie to przy zależnościach niektórych aplikacji po aktualizacjach Windows 10 to strach jest cokolwiek systemowego usuwać.
Błędy powodują nawet niektóre aplikacje do “zwiększania prywatności” na Win10, a to uszkodzone WindowsUpdate, a to inne problemy z tytułu modyfikacji systemu.
Microsoft najwyraźniej bardzo nie chce, aby w systemie, wróć w usłudze grzebać.

1 polubienie

Jak masz na pendrive to go podłącz i uruchom setup.

@stens1950 i co, mam zainstalować Windowsa na Windowsie? Nie rozumiem tego do końca, myślę, że coś się spierdzieli… :joy:

@stens1950
Uruchomić setup i po prostu zainstalować Windowsa tak?! Powiedz mi dokładnie żeby się nic nie zepsuło…
I czy muszę formata robić albo coś w tym stylu podczas instalacji.

Nie, nie musisz robić formata (jak chcesz to możesz) uruchamiasz setup spod Windowsa, System się zainstaluje pozostawiając wszystkie ustawienia i programy na swoim miejscu.

1 polubienie