Problem z Menu Start

Spoko zaktualizuje sobie bo pobrałem już 20H2 i taką miałem wcześniej więc wrócę bo ciągle prosi o update. A potem i tak będe musiał zaktualizować do najnowszej

Mozesz napisać jeszcze raz ponieważ nic juz kompletnie nie rozumiem.
Miałeś problem na 20H2 więc wróciłeś do 2004. Problem nie zniknął.

Dałem ci link do tzw. opcji naprawy w miejscu
To nie jest aktualizacja a naprawa systemu bez utraty czegokolwiek a ty chcesz robic aktualizacje do wyższej wersji na której już byłeś.

Dokładnie tak jak piszesz.
Miałem najnowszą. Dla sprawdzenia wróciłem do 2004. Nic nie dało. Potem pobrałem na zapas już
naprawę w kompilacji 20H2. Teraz wróciłem ponownie do najnowszej bo gra mi nie działała. Więc teraz mam pobrane zgodnie z obecną kompilacją - 20H2_64_PL
Ponieważ musze dokładnie poczytać co usuwa co nie, pomału będę się przymierzał do naprawy ale jeszcze nie teraz. Nie jest to takie pilne bo wszystko jako tako działa ale z paskiem i menu jest coś nie tak. Naprawa cos tam kasuje więc musze to ogarnąć na spokojnie aby nie zchrzanić, bo potem nie mam zamiaru się pocić z formatem

Pobierz autoruns i sprawdź, czy coś głupiego nie wstaje z systemem, co zamula ci jego ładowanie.

To coś więcej bo nie mogę przypiąć na stałe aplikacji do obszaru startowego. Jak pisałem znika po ponownym uruchomieniu i są tylko domyślne systemu

Cała ta sytuacja, prawdopodobnie pojawiła sie po tym problemie, który zostal naprawiony https://forum.dobreprogramy.pl/t/re-po-uruchomieniu-laptopa-pojawiaja-sie-reklamy/641062


:thinking:

2 polubienia

Naprawa spowoduje to o ile w jej trakcie nic nie “skopiesz”

  • Ochrona systemu zostanie zresetowana do domyślnej wartości wyłączenia. (stracisz punkty restore)
  • Utracisz wszelkie niestandardowe czcionki.
  • Utracisz wszelkie niestandardowe ikony systemowe.
  • Może być konieczne ponowne nawiązanie połączenia Wi-Fi.
  • Będziesz musiał ponownie poprzez Windows Update zainstalować biezace aktualizacje które wyszły po pobraniu i wykonaniu pliku iso z Media Creation
  • Zostanie utworzony Windows.old.
  • Będziesz musiał powtórzyć pobieranie wszystkich języków, w tym języka wyświetlania, jeśli to zmieniłeś.

Myślę że to żaden problem choć zastanawiał mnie plik Windows old

Nie lepiej zresetować system do stanu początkowego bez utraty plików? I mam czysty system… Aplikacji aż takiej masy nie mam więc nie powinno być problemu tylko bym sobie spisał co mam :stuck_out_tongue: i zapisał na wszelki wypadek zakładki w przeglądarce bo to dla mnie ważne :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=WEfeNJxrn_0

Cos podobnego dzieje się gdy konto z uprawnieniami administratora uległo uszkodzeniu i System uruchomił sie na koncie tymczasowym. Tylko ze twoje administracyjne działa.
Co do ms-settings:personalization-background czyli Personalizacja to na YT sa rózne rozwiazania.
Na przykład.

Windows.old to plik poprzedniej wersji. Pójdzie pozniej do kasacji
W linku który ci dałem sa równiez odnośniki do dwóch innych wersji.
Tylko ze owo bez utraty plików dotyczy wyłącznie plików pobranych ze Sklepu windows. wszystkie inne instalacje są kasowane. To oczywiście najprostsze rozwiązanie.
A kiedy to zrobisz to zainstaluj sobie Macrium Reflect i wtedy co jakiś czas (ja co tydzień) rób sobie obraz systemu. Trwa to ok. 6 min u mnie. Jak cos siądzie to przywracasz pełny obraz sprawnego systemu. To też trwa ok. 6 min z weryfikacją.

Czyli co najlepiej zrobić?

  1. reset? No trochę musiałbym spisać co mam(jakie aplikacje/wtyczki do nich/dodatki/pluginy)
    Jednak tego jest. Może nie samych programów ale tych dodatków.
  2. naprawa?
  3. szukanie jednak konkretnego powodu danej sytuacji, ale to takie dłubanie - a może to da radę a może nie…i przy okazji można jeszcze coś zepsuć

Twój wybór.

  1. Naprawa w miejscu i szansa ze nic nie stracisz.
  2. Reset z zachowaniem kont i plików pobranych ze sklepu. Wszystko inne tracisz.
  3. Reset z formatowaniem dysków i całkowita utrata wszystkiego gdzie formatujesz.

Co do tej wypowiedzi to jak mam ja rozumieć? Czego konkretnie dotyczy ?

Że jakiś program ma przekombinowaną konfigurację, jaką robił pół dnia a teraz może by zmieścił się w 3 godzinach ale jednak to 3 godziny jak straci program te wtyczki i ich niestandardową konfiguracje.

Mnie nie interesuje “jakiś program” tylko konkretnie który, ponieważ na wielu można zrobić backup.

Proszę mi napisać co powoduje ta naprawa? Pewnie się skuszę bo tej opcji nie znałem…
Nie ma w tym żadnej filozofii choć instrukcja mogłaby być po polsku żeby czegoś nie zapomnieć. Kroki podobne jak reset.
Czy to jest taka instalacja systemu - czystego ale z zachowaniem wszystkich ustawień użytkownika i zachowaniem wszystkich aplikacji? Na jakiej zasadzie to działa…

“Instalacja uaktualnienia w miejscu obejmuje użycie instalatora systemu operacyjnego Windows w celu zastąpienia wszystkich plików systemu operacyjnego Windows 10 na komputerze. Zasadniczo używasz programu setup.exe, aby ponownie zainstalować ten sam system operacyjny.”
W windows masz trzy mozliwości naprawy systemu.
Poprzez polecenie sfc /scannow. Jak nie naprawi to polecenie DISM.exe /Online /Cleanup-Image /Restorehealth i powtórka tego pierwszego.
Jesli to nic nie da to operacja Repair Install of Windows 10 with an In-place Upgrade.
Potem już tylko czysta instalacja.

Wklej w google " Repair Install of Windows 10 with an In-place Upgrade " i szukaj.

Oki, to mi wystarczy :slight_smile:

Rozumiem że dobrze pobrałem obraz - Win10_20H2_v2_Polish_x64?!
Schowek01

Aktualna wersja i kompilacja.