Problem z Menu Start

  1. Po uruchomieniu laptopa przez ok. 10 min nie działa LPM na Menu Start oraz cały pasek np. ikona powiadomień z prawej. Potem się da. Przed tym czasem również naciskając PPM>Personalizuj również nie działa.
    Pojawia się komunikat

  1. Przy tym błędzie do obszaru startowego, ale już przy możliwości uruchomienia, mozna wrzucać ikony aplikacji. Jednak po ponownym uruchomieniu laptopa już ich nie ma.

Może ktoś miał taki problem i znalazł rozwiązanie. Byłbym wdzięczny!

Można sprawdzić pliki systemowe.
PPM na okienka -> wiersz polecenia jako administrator i wpisuj:
dism /online /cleanup-image /restorehealth
i ENTER, potem:
sfc /scannow
i ENTER

Nic z tego, już to robiłem. Odinstalowałem również aktualizację i wróciłem do 2004 też nic

Na jakim dysku zainstalowany jest system?

Standardowo

Marka i model… albo przynajmniej czy to SSD czy HDD…

Laptop MSI więc pewnie SSD bo szybko odpala :slight_smile:

Mogę ci polecić tzw. naprawę w miejscu. Przeczytaj uważnie. Najlepiej parę razy.

Z tego co zrozumiałem taki format bez utraty danych i aplikacji. Rozumiem że instalacja z pendriva?!
Skąd mam wziąść instalkę systemu, bo jeszcze nigdy tego nie robiłem i godne to jest przemyślenia?!

Ze strony Microsoftu. Zmień sobie user-agent w przeglądarce na np. Linux i wtedy będziesz mieć obrazy ISO Win10 do pobrania :slight_smile:
https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10ISO

https://pl.digitalentertainmentnews.com/how-change-your-browsers-user-agent-without-installing-any-extensions-867485

Po wpisaniu Linux pod oknem Custom mam gdzieś to zatwierdzić? Czy wyjść z tego programistycznego okna i wejść na stronę Windowsa?! mam tą aktualizację pobrać? A nie lepiej za pomocą Media Creation Tools?

Wybór należy do Ciebie. Mi “MCT” potrafił przerwać pobieranie i trzeba było od nowa. Tą metodą sobie obraz ISO Win10 normalnie pobierzesz i zamontujesz.

Odnoście twojego pytania to:

To ustawienie jest tymczasowe. Działa tylko wtedy, gdy masz otwarte okno Narzędzia dla programistów i dotyczy tylko bieżącej karty.

Czyli ustawienie będzie działać przy włączonym oknie programistycznym dla karty w której zostało ono otwarte. (nie trzeba zatwierdzać)

Oki. Jak wejdę na stronę to gdzie mam szukać pliku do pobrania ?

Będzie pole wyboru “Wybierz wersję” > Zaznacz Windows 10 > Potwierdź > Wybierz Język > Potwierdź i będą linki od obrazów ISO.

Oki, mam tylko pobiera mi 20H2…myślałem że starszą :thinking:

Czy taka reinstalacja mi na pewno pomoże …czy może pomóc?

Powinna pomóc moim zdaniem. Zaszkodzić - nie zaszkodzi, ale pomóc może.

1 polubienie

Dziękuję

Przeczytałes uważnie? Jak masz zainstalowany 2004 to musi być 2004.
Nie myl kompilacji z wersją. Kompilacja to aktualizacja wersji. Napisałem wyrażnie. Przeczytaj parę razy
Wykorzystaj to, pobierz, rozpakuj i uruchom plik MediaCreationTool.bat
Potem wybierz wersje. Masz 2004 więc pobierz taka samą.

Nie.

Nie. Masz 2004 to ma być 2004.