Problem z menu

rzeczą naturalną jest to, że gdy tekstu przybywa razem z nim powiększa się tabelka, w której on się znajduje co za tym idzie powtarza się też jej tło.

ten kod mało mówi.

daj adres tej stronki.

Strona nie jest jeszcze gotowa. Jestem w trakcie jej robienia, dlatego adrssu nie mogę ci podać :stuck_out_tongue: Żeby bardziej przybliżyć ci o co mi chodzi, podam ci linka z obrazkiem menu -> http://img226.imageshack.us/my.php?image=menuziom034jx.jpg.

Widnieją na nim napisy takie jak: Menu Główne. Zostały one wykonane w Photoshopie. Efekt jaki chcę uzyskać to żeby jak to menu się rozciąga w dół w miarę napływu treści, to “tło” żeby było takie beżowe dlaje, jak to jest na obrazku. A teraz gdy piszę dalej, to tło zaczyna się tak jakby powtarzać. I zamiast tego beżowego pojawia się znowu napis wykonany w Photoshopie. Da się tego jakoś uniknąć?

musisz uciąć jeszcze osobno ten kawałek który ma się powtarzać i poczytać o background-repeat: repeat-y w stylach CSS, choć biorąc pod uwagę te postrzępione brzegi to może być troche z tym problemów (może nie estetycznie wyglądać)

Od jakiejś godziny studiuję to całe CSS i te style background-repeat. Już trochę zaczyna coś wychodzić, ale to jeszcze nie to. Bo chciałbym żeby od pewnego momentu w tym moim pasku menu zaczynało się to tło obrazkowe. Narazie uzyskuję efekt, że pojawia się to tło ale tylko w jednym miejscu i do tego musi być wpisany tekst. A ja bym chciał żeby to było takie “rozciągliwe” i dopasowywało się do długości. Da się to zrobić, czy jednak mam za duże wymagania? Jak sądzicie?

no to kolejna podpowiedź :wink: min-height

To rzeczywiście może pomóc, tylko, że jeszcze jest jeden problem. Nie wiem jakiego selektora mam użyć do wpisania stylów: background-image:url(ścieżka do obrazka); background-repeat: repeat-y; min-height: np.100px. Jeśli użyję selektora paragrafu (

) to będę musiał umieścić jakiś tekst. Inaczej po prostu nie będzie widać tego efektu. Wiesz może (lub wiecie) jakiego selektora powinienem użyć?

Są dwa selektory które nie mają praktycznie żadnego znaczenia, to span i div, z nimi powinoo być dobrze.