Problem z Microsoft Net Framework przy instalacji AutoCADa


(Mgrpawello) #1

Witam.

 

Pracuje na Windows 8.1 pro. Przy instalacji produktów Autodesku wyskakuje błąd, związany ze środowiskiem Net Framework. W internetach zalecali usunać Net Framework i zainstalować jeszcze raz.

Niestety nie mogę tego usunąć - w dodaj/usuń programy tego nie ma, uzywalem tez dotnetfx_cleanup_tool i lipa. Przy instalacji Net Framework komputer nadal widzi nowszą wersje (4.5.1).

 

Jakieś porady?


(MrBeckham666) #2

jakiego frameworka on wymaga?

 

wersje .net frameworka są od sb nie zależne.

 

wejdz w programy i funkcje i w skłądniki systemu zobacz czy masz aktywowane starcze .net frameworki.

 

bo z tego co się orientuje domyślnie są one wyłączone.


(Mgrpawello) #3

Generalnie AutoCAD 2015 wymaga NetFramework 4.5.

http://knowledge.autodesk.com/support/autocad-mechanical/troubleshooting/caas/sfdcarticles/sfdcarticles/System-requirements-for-AutoCAD-Mechanical-2015.html

 

Cały czas walczę i nic nie wychodzi. Cały czas pojawia się błąd internal error 2337. W pliku log instalacji jest błąd installation aborted, result=1603 .

 

Czy ten błąd wynika z jakiejś niezgodności z netframework ? Co jeszcze mogę zrobić? Używałem CCleaner. Netframework nie mogę odinstalować, dotnet-cleanup-tool nie pomaga.


(Bogdan_G) #4

Usuwałeś składnik systemu windows 8. Jeśli chciałeś inne frameworki, np 3.5, to można je instalować niezależnie. Teraz napraw.

http://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=en&u=http://support.microsoft.com/kb/2698555&prev=/search%3Fq%3Dfix%2Bit%2Bnet%2Bframework%2B4.5%26safe%3Doff